کمبود ویتامین د که از نور خورشید بدست می‌آید باعث شلی آلت یا ناتوانی جنسی در مردان و یا کاهش عملکرد در رابطه جنسی می‌شود.

کمبود ویتامین حاصل از نور خورشید می‌تواند موجب شود در بازی اتاق خواب امتیاز نگیرید. تحقیقات جدید از ایتالیا نشان می‌دهد که کمبود ویتامین د می‌تواند خطر ناتوانی جنسی (اختلال نعوظ) را افزایش دهد.

وقتی محققان 143 مرد را با سطوح متفاوتی از ناتوانی جنسی مورد بررسی قرار دادند، دریافتند که تقریباً نیمی از آنها دچار کمبود ویتامین د هستند و تنها یک پنجم آنها سطح مناسبی از این ماده مغذی را دارا هستند. علاوه بر آن، سطح ویتامین د در مردان مبتلا به موارد شدید ناتوانی جنسی حدوداً 24 درصد پایین‌تر از مردان با ناتوانی خفیف بود.

میزان ناکافی ویتامین د می‌تواند تولید رادیکال‌های آزادی را که یون‌های سوپراکسید نامیده می‌شوند تشدید کند. این رادیکال‌های آزاد اکسید نیتریک شما را –مولکولی که به عملکرد صحیح عروق خونی کمک می‌کند- تحلیل می‌برند. نتیجه: سفت شدن آلت دشوارتر می‌شود.

اکسید نیتریک باعث می‌شود که عروق خونی شل شوند و در نتیجه موجب افزایش گردش خون می‌شود که این گردش خون در شرایط عادی موجب نعوظ (سفتی آلت) می‌شود. بدون مقادیر ضروری از اسید نیتریک، ممکن است عروق خونی شما به اندازه کافی شل نشوند تا امکان نعوظ فراهم شود.

اگر از ناتوانی جنسی رنج می‌برید، از پزشک خود بخواهید میزان ویتامین د شما را بررسی کند. برای بیماران ناتوانی جنسی ناشی از کمبود ویتامین د، مصرف مکمل‌هایی برای بازگرداندن مقدار ویتامین به سطح مناسب 30 نانوگرم بر میلی‌لیتر یا بیشتر توصیه می‌شود.

در مردان با توانایی جنسی عادی نیز تحقیقاتی در حال انجام است تا بدانیم آیا مصرف مکمل ویتامین د می‌تواند به عنوان روشی پیشگیرانه جهت به تاخیر انداختن ناتوانی جنسی بکار رود یا خیر.


  • آخرین ویرایش:چهارشنبه 20 مرداد 1395
نظرات()   
   

 

نظرتان درباره این جملات چیست؟ با درست و نادرست پاسخ بدهید و بعد پاسخ هایتان را با پاسخ های درست مقایسه کنید.

 

۱) اگر نامزد یا همسرتان عاشقتان باشد، پس باید بداند چه احساسی دارید.

درست یا  نادرست

 

۲) غیرت و حسادت نشانه ای از عشق است.

درست یا  نادرست

 

۳) عشق واقعی یعنی باید تنها فکر و ذکرتان او باشد.

درست یا  نادرست

 

۴) بهترین روش حل مشاجره این است که زمان دعوا، تسلیم شوید و عقب نشینی کنید.

درست یا  نادرست

 

۵) در رابطه زناشویی مهم است که هر دو زوج علاقه مندی ها و تفریحات یکسان و مشترک داشته باشند.

درست یا  نادرست

 

۶) اعتماد، مهم ترین بخش یک رابطه است.

درست یا  نادرست

 

۷) اینکه در طول رابطه سعی کنید طرف مقابل را آنطور که خودتان می خواهید تغییر دهید، کار درست و قابل قبولی است.

درست یا  نادرست

 

۸)یک رابطه عاطفی سالم بر پایه یک جذابیت فیزیکی قوی استوار است.

درست یا  نادرست

۹) این حق را دارید که گاهی «نه» بگویید، بدون اینکه احساس گناه کنید.

درست یا  نادرست

 

۱۰) طبیعی است که وقتی برای مدتی نبودید، همسرتان از شما، برای داشتن رابطه زناشویی بیشتر، متوقع باشد.

درست یا  نادرست

 

حالا پاسخ های درست را ببینید و بررسی کنید به چند سوال پاسخ درست داده اید.

 

۱) نادرست. هیچ کس نمی تواند ذهن کسی را بخواند. اینکه تصور کنید هر چیزی را که همسرتان به آن فکر می کند، می دانید، می تواند خطرناک باشد و منجر به سوء برداشت شود.

 

۲)نادرست. حسادت اغلب از فقدان عزت نفس و حس ناامنی سرچشمه می گیرد و ممکن است منجر به سلطه جویی و انحصارطلبی شود. نیاز همیشگی به دانستن اینکه طرف در هر لحظه کجاست و دقیقا چه می کند، نشان دهنده بی اعتمادی و بی احترامی یک زوج است.

 

۳) نادرست. وقتی یک رابطه عاطفی را شروع می کنید، باید بتوانید در کنار آن به دیگر بخش های زندگی تان هم ادامه دهید. عشق واقعی به انسان اجازه می دهد به عنوان یک فرد مستقل و مبتکر به روند تکاملش در زندگی ادامه دهد، از رابطه عاطفی اش لذت ببرد و در عین حال به دیگر حوزه های زندگی اش مثل کار، خانواده، تحصیل، دوستان و ...، بپردازد.

 

۴)نادرست. این خیلی مهم است که واضح و روشن راجع به مشکلاتتان بحث کنید، چه بسا که در نتیجه همین بحث ها، یک راه حل عادلانه مورد قبول هر دو طرف خلق شود. چنین بحث و گفت وگویی مستلزم یک گفت و شنود دوطرفه است، هر دو طرف باید قادر باشند افکار منفی شان را در قالب یک ارتباط سازنده و بی محابا مطرح کنند.

 

۵) نادرست. در مورد یک چنین ایده ای، همسران می توانند گفت وگویی دوستانه داشته باشند و نظر هم را جویا شوند، ولی لازم نیست تمام علایقشان مشترک باشد. یک رابطه عاطفی سالم زمانی ایجاد می شود که هر یک از زوج ها، بتواند بین فعالیت هایی که با همسرش انجام می دهد و آنهایی که بدون او انجام می دهد، تعادل برقرار کند.

 

۶) درست. در یک رابطه سالم، هر دو طرف به هم اعتماد دارند و احترام می گذارند. زمانی که اعتماد از بین برود، به سختی می شود رابطه را حفظ کرد.

 

۷) نادرست. اینکه سعی کنید همسرتان را تغییر دهید یا به خاطر او، تغییرات شدید و اساسی در خودتان ایجاد کنید، می تواند علامت سوءاستفاده باشد. رابطه سالم زمانی شکل می گیرد که فرد، طرف مقابل را با تمام خوبی ها و بدی هایش می پذیرد؛ بی آنکه تلاشی در تغییر او کند.

 

۸) نادرست. جذابیت جنسی تنها بخش کوچکی از یک رابطه خوب است. دیگر جنبه های مثبت یک رابطه شامل صداقت، اعتماد، احترام، ارتباط متقابل، شوخ طبعی، آزادی و صبوری است.

 

۹) درست. هیچ کس نباید به دلیل «نه» گفتن احساس گناه کند. عزت نفس سالم، خودباوری و داشتن دلایل منطقی برای گفتن «نه» کمک می کند تا کمتر احساس گناه کنید. برای داشتن یک ارتباط بی محابا و جسورانه تمرین کنید؛ این کار کمک می کند بتوانید در مواقع ضروری «نه» بگویید.

 

۱۰) نادرست. همسرتان هرگز نباید در مورد داشتن رابطه زناشویی از شما توقعات غیرطبیعی باشد. هرکسی در این مورد قابلیت ها و محدودیت های خودش را دارد که همسرش وظیفه دارد به آنها احترام بگذارد. اینکه شخص بتواند وقتی به هر دلیل آمادگی ندارد، با امنیت به همسرش در این خصوص «نه» بگوید، شاه کلید داشتن یک رابطه سالم است.


  • آخرین ویرایش:چهارشنبه 20 مرداد 1395
نظرات()   
   

برای داشتن ظاهری بهتر و ورزشکاری باید در تمرینات تلاش مان بر این باشد تا بدنمان عضله سازی کند و رشد عضلات باعث زیبایی بدن و افزایش وزن شود.

تخم مرغ

در مورد من، اگر تصمیم جدی‌ای برای عضله سازی داشته باشم، قطعا تخم مرغ چیزی است که انتخاب می‌کنم. به این دلیل که شما می توانید تخم مرغ را به روش‌های بسیاری بپزید و خیلی هم خوشمزه است. فقط زیاد بصورت سرخ کرده نخورید، و به یاد داشته باشید که یک تخم مرغ، پروتئین فراوانی دارد، اما تنها ۶۰ کالری انرژی دارد.

ماهی

خیلی ها می‌گویند اگر می خواهید عضله بسازید، ماهی باید غذای اول شما باشد. یک پرس ۱۰۰ گرمی ماهی ۲۵ گرم پروتئین دارد؛ نه تنها این، بلکه ماهی معمولا دارای چربی‌های مفید و انواع ویتامین نیز هست، پس اطمینان حاصل کنید که یکی از اجزای هر روز غذاهایتان را ماهی تشکیل می‌دهد.

پنیر

جدای از این واقعیت که پنیر یک غذای خیلی خوشمزه است، نباید روزی برسد که در آشپزخانه‌تان پنیر نداشته باشید، چرا که سرشار از پروتئین است. همچنین می‌توانید پنیرهایی را تهیه کنید که کم چرب هم باشند.

گوشت کم چرب

اگر در هر وعده‌تان گوشت نمی‌خورید، هیچ مشکلی ندارد که هر از چند گاهی کمی گوشت مصرف کنید، چرا که یکی از بهترین منابع پروتئینی، و علاوه بر آن مواد معدنی و انواع ویتامین. بعنوان مثال می‌توانید برای خودتان کبابی دست و پا کنید تا یک وعده‌ی غذایی خوشمزه و عالی داشته باشید.

سویا

اگر از گوشت دوری می‌کنید اما هنوز می‌خواهید عضله بسازید، سویا بهترین منبع گیاهی پروتئین برای شما خواهد بود. شما می‌توانید آنرا به شکل شیر یا محصولات لبنی مصرف کنید، یا اینکه از دانه‌های سویای بوداده بعنوان تنقلات مصرف کنید.


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 18 مرداد 1395
نظرات()   
   
  • تعداد کل صفحات :2  
  • 1  
  • 2  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات