تبلیغات
مجله اینترنتی جوان آنلاین - آموزش مقدماتی بازی پوکمون گو (Pokémon GO)

پوکمون گو (Pokémon GO) یک بازی ویدئویی در سبک واقعیت افزوده است که در سال ۲۰۱۶ توسط شرکت نینتندو در پلت فرم اندروید و iOS عرضه شده است.

آموزش بازی پوکمون گو : بازی Pokémon GO برای دستگاه های آیفون و اندروید، بین دنیای واقعی و دنیای مجازی پوکمون سفر کنید. با Pokémon GO شما Pokémon را در یک دنیای کاملا جدید کشف خواهید کرد. این بازی روی پلت فرم بازی دنیای واقعی Niantic ساخته شده است و برای تشویق کاربر به جستجوی مکان های دور و پرت در دنیای واقعی برای کشف پوکمون، از موقعیت های واقعی استفاده می کند. پوکمون گو به شما امکان پیدا کردن و گرفتن بیش از صد گونه از Pokémon در محیط اطرافتان را می دهد.
این بازی موبایلی از قابلیت GPS گوشی و دوربین آن استفاده می کند تا مکانی که در آن هستید را تبدیل به یک نقشه ی بازی پوکمون کند. مثل بازی های پوکمون، خودتان باید در دنیا، اما این بار دنیای واقعی، بگردید و پوکمون پیدا کنید. همانطور که راه می روید، ممکن است یک پوکمون پیدا کنید.

آموزش بازی پوکمون گو : بازی به شما می گوید که برای مثال، در فاصله ی دور یا نزدیک شما، فلان پوکمون قرار دارد. شما خودتان باید راه بروید و آن پوکمون را پیدا کنید. فاصله ی دور یا نزدیک، با استفاده از یک ردپا مشخص شده است. اگر یک ردپا در کنار عکس پوکمون دیدید، یعنی به شما خیلی نزدیک است. دورترین فاصله هم سه ردپا است. در تجربه ای که ما از بازی داشته ایم، سه ردپا ممکن بود حتی دو سه خیابان آن ور تر باشد.
وقتی که یک پوکمون در نزدیکی تان پیدا شد، روی آن اشاره می کنید. حالا باید گوی های معروف این مجموعه بازی ها که Pokéball نام دارند را به سمت پوکمون ای که پیدا کرده اید پرتاب کنید. برخی پوکمون ها قوی تر از دیگری هستند و گرفتن شان کار راحتی است. بهترین زمان برای گرفتن یک پوکمون، زمانی است که دایره ی رنگی دورش کوچک شده است. باید Pokéball را در این دایره پرتاب کنید.

 

آموزش بازی پوکمون گو : Pokémon چیست؟

ریشه پوکِمون به ۲۰ سال پیش برمی‌گردد، جایی که به عنوان یک بازی نقش‌آفرینی برای کنسول دستی Game Boy به بازار عرضه شد. ایده پوکمون در واقع الهام گرفته شده از کودکی کارگردان این سری یعنی ساتوشی تاجیری است که علاقه فراوانی به جمع‌آوری حشرات داشت. این ایده پخته شد تا جایی که بازیکنان بتوانند در طول بازی به گرفتن موجودات مرموزی به نام پوکِمون‌ها بپردازند و با تمرین دادن‌‌شان، آن‌ها را به میدان نبرد بفرستند. این همان فرمتی است که پوکِمون با آن به دنیای بازی‌های ویدیویی، انیمه، مانگا، بازی‌های کارتی و اقلام دیگر سرگرمی وارد شد.

Pokémon Go چیست؟

اگر بخواهیم این بازی را در یک جمله کوتاه توصیف کنیم یا آن را در یک سبک خاص قرار دهیم شاید عبارت ماجراجویی در دنیای واقعی مناسب باشد. این بدین‌ معنا است که Pokémon Go از GPS و واقعیت افزوده استفاده کرده تا این اجازه را به مخاطبان بازی بدهد تا به شکار و تمرین پوکِمون‌ها بپردازند. قابلیت واقعیت افزوده از دوربین پشتی گوشی هوشمند یا تبلت برای نمایش پوکمون‌ها در دنیای واقعی استفاده می‌کند تا بتوانید آن‌ها را روبه‌روی خود ببینید.

 

آموزش بازی پوکمون گو : پوکمون ها به چه درد می خورند؟

مثل دیگر بازی های پوکمون، هدف اصلی هم در Pokémon GO جمع کردن این هیولاها و مبارزه با آن ها است. روی نقشه ای که قرار دارید، محل هایی به اسم Gym یا همان باشگاه قرار گرفته اند. این باشگاه ها را خود سازنده ی بازی روی نقشه قرار داده است. در باشگاه ها، با دیگر کسانی که Pokémon GO بازی می کنند می توانید یک تیم برای خودتان بسازید. تیم ها با یکدیگر در باشگاه تمرین و پوکمون های شان را برای مبارزه با دیگر تیم ها، قوی تر می کنند.

تیم ها می توانند به همراه هم به یک باشگاه که روی نقشه است و به آن ها تعلق ندارد، حمله و آن مکان را تصرف کنند. در حال حاضر، بازی سه تیم «قرمز» (Team Valor)، «آبی» (Team Mystic) و «زرد» (Team Instinct) دارد. وقتی برای اولین بار به سطح تراز ۵ می رسید، بازی از شما می پرسد که می خواهید به کدام تیم وارد شوید. پس از انتخاب تیم تان، اگر به باشگاهی برخورد کردید، می توانید رنگ آن را ببینید و متوجه شوید که آیا این باشگاه متعلق به دشمنا ن تان است، یا خودی ها آن جا را تصرف کرده اند.

همانطور که از یک بازی پوکمون انتظار دارید، پوکمون ها تجربه می گیرند و قوی می شوند. این قوی تر شدن، به معنای باز شدن مهارت های بیشتر و هم چنین تکامل آن ها است. تکامل پوکمون ها، آن ها را به هیولاهایی قوی تر و بزرگ تر تبدیل می کند.

Pokestop چیست؟

Pokestop‌ها مکان‌هایی هستند که می‌توانند با پیدا کردن و رفتن به سمت آن‌ها به دریافت آیتم‌های مختلف یا به عبارتی loot کردن مشغول شوید. در این ایستگاه‌ها می‌توانید آیتم‌هایی مانند Pokeballها، اسنک برای پوکمون‌ها و دارو برای پوکمون‌هایی که جنگیدند پیدا کنید.

آموزش بازی پوکمون گو : اگر یکی قبل از ما پوکمون را شکار کند؟

اینجا است که زیبایی بازی نمایان می‌شود. پوکمون‌های زیادی در اطراف شما قرار دارند که می‌توانید به سمت‌شان بروید. شما می‌توانید دوستان خود را به سمت پوکمون‌های مختلف راهنمایی کنید یا آن‌ها را از وجود انواع مختلف‌شان روی نقشه با خبر کنید. در واقع بازی دو رو دارد. جدا از بخش جنگ بین پوکمون‌ها، یکی از اصلی‌ترین هدف‌های بازی جمع کردن و آشنا کردن افراد با یکدیگر است.

آیا باید برای بازی کردن خانه را ترک کنم؟

در تئوری جواب منفی است. شما می‌توانید با خرج کردن Pokécoins (و پول واقعی) پوکمون‌ها را به پذیرایی خانه خود بیاورید. البته این حالت جدا از روح بازی است. تحقیقات اولیه درباره بازی نشان می‌دهد که بازی کردن این بازی باعث بالارفتن روابط اجتماعی و کمک به سلامت روانی افراد می‌شود؛ پس چرا خانه بمانیم؟ بیرون رفتن بهترین کار ممکن است!

آموزش بازی پوکمون گو :  پیکاچو را از کجا پیدا کنیم؟

«پیکاچو» (Pikachu)، معروف ترین پوکمون در این مجموعه بازی ها است. اگر می خواهید این پوکمون را همان ابتدای بازی پیدا کنید، باید به فرمان هایی که بازی به شما می دهد، گوش نکنید!
ابتدای بازی، مثل تمام قسمت های پوکمون، بازی سه پوکمون Charmander، Squirtle و Bulbasaur را در مقابل تان قرار می دهد. شما هم باید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

با این حال، به حرف بازی گوش نکنید و راه بروید. پس از کمی راه رفتن، بازی دوباره این سه پوکمون را مقابل تان می گذارد تا یکی را انتخاب کنید. باز هم به آن ها اعتنایی نکنید و به راه رفتن ادامه دهید. این حرکت را چهار بار تکرار کنید.

سه پوکمون ابتدایی، باز هم در کنارتان ظاهر می شوند، اما این بار پیکاچو هم در کنار آن ها است. پیکاچو را انتخاب و یک Pokéball به سمت اش پرتاب کنید!

آیا نیاز تبدیل پول واقعی به Pokecoins در بازی احساس می‌شود؟

به هیچ وجه؛ سیستم پرداخت درون برنامه‌ای بازی یک قابلیت اضافه بر سازمان در بازی است. با رفتن به فروشگاه درون بازی می‌توانید پول واقعی را به پول درون بازی تغییر داده و با استفاده از آن آیتم خریداری کنید. دلیل اینکه جواب این سوال را منفی پاسخ دادیم این است که بسیاری از آیتم‌های بازی را می‌توانید در ایستگاه‌های Pokestop پیدا کنید.

 

آموزش بازی پوکمون گو : چگونه پوکمون های قوی و کمیاب داشته باشیم؟

با اینکه می توانید در خیابان ها بگردید و یک پوکمون قوی و کمیاب پیدا کنید، سریع ترین راه برای پیدا کردن یک پوکمون کمیاب، تخم های پوکمون هستند. این تخم ها را می توانید در دنیای واقعی پیدا کنید. آیتم های بازی، در مکان هایی به اسم PokéStop پیدا می شوند. این مکان ها، مناطق مهم دور و برتان هستند و توسط خود سازنده های بازی قرار داده شده اند.

برای مثال، در منطقه ی ونک تهران، ما توانستیم یک PokéStop در میدان ونک و یکی در پارک سئول پیدا کنیم. باید به این منطقه ها که مشخص شده اند بروید تا بازی آیتم هایی را به صورت رندوم در مقابل تان بریزد. این آیتم ها، می توانند Pokéball بیشتر، تخم، عود یا آیتم های دیگری را شامل شوند.

پس از اینکه یک تخم پوکمون پیدا کردید، باید آن را در یک دستگاه جوجه کشی یا همان Incubator قرار دهید. حالا باید برای اینکه پوکمون تان از تخم سر در بیاورد، راه بروید. این مقدار ممکن است از ۱ کیلومتر تا ۱۵ کیلومتر متفاوت باشد.

راه دیگری برای پیدا کردن پوکمون های بیشتر و قوی، استفاده از یک عود (Incense) است. استفاده از عود در یک منطقه، پوکمون ها را برای نیم ساعت به سمت آن جا جذب می کند. این نیم ساعت فقط هم برای شما نیست. شما ناحیه ای را برای تمام بازی کننده ها، پر از پوکمون کرده اید.

برای قوی تر کردن پوکمون هایی که دارید، از آیتم هایی به اسم Stardust و Candy استفاده می کنید. هر بار که یک پوکمون جدید پیدا می کنید، بازی به شما Stardust می دهد. Candyها هم با توجه به نژاد پوکمون، متفاوت هستند. با خرج کردن این آیتم ها، مهارت مبارزه و قدرت پوکمون بالا می رود.

 

آیا Pokémon Go مصرف باتری بالایی دارد؟

از آن‌جایی که ممکن است بیشتر زمان این بازی را در خیابان‌ها و پارک‌ها صرف کنید، یکی از سوال‌های اساسی این است که Pokémon Go با باتری موبایل شما چه رفتاری دارد؟ گزینه اول داشتن یک پاوربانک است اما اگر نمی‌خواهید در حین گشتن دنبال پوکمون‌ها بار اضافی حمل کرده و به قول معروف، سبک سفر کنید می‌توانید از کارهای معمول برای حفظ عمر باتری بهره ببرید. مثلا اینکه بقیه اپلیکیش‌ها را ببنید یا گوشی هوشمدتان را روی حالت کم مصرف قرار دهید.

 

آموزش پوکمون گو آیتم های بازی

آموزش پوکمون گو | پوک بال ها – Pokeballs

پوک بال ها یکی از کاربردی ترین آیتم ها در سراسر بازی پوکمون گو (Pokemon Go) هستند و شما در ابتدای شروع این بازی ۵۰ تا از این گوشی های را بر عهده خواهید داشت. برای به دست آوردن هرچه بیشتر این گوی ها شما می بایست پوک استوپ ها را پیدا کنید و یا به صورت جداگانه از فروشگاه درون بازی خریداری کنید. برای خرید ۲۰ پوک بال شما باید ۱۰۰ پوک کویین بپردازید. علاوه بر آن برای ۱۰۰ پوک بال ۴۶۰ پوک کویین و برای ۲۰۰ پوک بال نیز ۸۰۰ پوک کویین پرداخت کنید.

آموزش پوکمون گو | تخم مرغ ها – Eggs

تخم مرغ های بازی پوکمون گو را می توانید در طبیعت و به وسیله یک دستگاه پرورش تخم مرغ پیدا کنید. معمولاً پس از آنکه مسافت خاصی را پیاده طی می کنید و یا آنکه پوکمون جدیدی را شکار می کنید این تخم مرغ ها به دست می آیند.

آموزش پوکمون گو | تخم مرغ شانسی – Lucky Eggs

برخلاف تخم مرغ های معمولی، تخم مرغ شانسی می تواند امتیازات دو برابری را برای شما به ارمغان آورد و شما ۳۰ دقیقه برای استفاده از آن ها زمان خواهید داشت. برای خرید هر یک از آن ها باید ۸۰ پوک کویین داشته باشید. یا آنکه پک ۸ عددی آن را با ۵۰۰ پوک کویین و یا ۲۵ عددی آن را با ۱۲۵۰ پوک کویین خریداری کنید.

آموزش پوکمون گو | دستگاه پرورش تخم مرغ – Egg Incubator

برای شروع شما تنها می توانید یک تخم مرغ را توسط این دستگاه پرورش دهید اما در واقع کاربرد این محصول مدت زمان نامحدودی خواهد داشت. شما می توانید از فروشگاه دستگاه های پرورش تخم مرغ بیشتری را نیز خریداری کنید که هرکدام از آن ها نیز یک تخم مرغ به شما تحویل دهند. برای خرید این دستگاه باید ۱۵۰ پوک کویین بپردازید که البته تنها از سه آن ها به صورت هم زمان می توانید استفاده کنید.

آموزش پوکمون گو | دستگاه بخور – Incense

این آیتم موجب می شود تا شما راحت تر از گذشته قادر به پیدا کردن پوکمون ها باشید. در استفاده از این آیتم شما ۳۰ دقیقه فرصت خواهید داشت. برای خرید یکی از این آیتم می توانید ۸۰ پوک کویین خریداری کنید. علاوه بر آن برای خرید بسته ۸ عددی ۵۰۰ پوک کویین و ۲۵ عددی ۱۲۵۰ پوک کویین پرداخت کنید.

آموزش پوکمون گو | ماژول اغوا کننده – Lure Module

آیتم ماژول اغوا کننده دارای کاربردی نظیر آیتم دستگاه بخور است. با این تفاوت که شما قدرت بیشتری را جهت پیدا کردن پوکمون به دست خواهید آورد. این آیتم نیز درست مانند آیتم فوق ۳۰ دقیقه تأثیرگذار خواهد بود.

آموزش پوکمون گو | حافظه پوکمون – Pokemon Storage

این آیتم برای ذخیره سازی مورد استفاده قرار می گیرد. به لطف این آیتم شما می توانید تا سقف ۲۵۰ پوکمون و ۹ تخم مرغ را ذخیره کنید. اگر نیازمند فضای بیشتری هستید باید Pokemon Storage خود را با پرداخت ۵۰ پوک کویین تا سقف ۵۰ فضای ذخیره بیشتر ارتقاء دهید.

آموزش پوکمون گو | کیف ارتقا – Bag Upgrade

این کیف همواره در کنار شما است تا در طول مسیری که طی می کنید بتوانید آیتم های مختلف را در آن ذخیره کنید. به صورت پیش فرض این کیف دارای ظرفیت ۳۵۰ آیتمی است که با پرداخت ۵۰ پوک کویین می توانید به ظرفیت این کیف ۵۰ آیتم دیگر را نیز اضافه کند.

آموزش پوکمون گو | تیم ها، ورزشگاه ها، محافظت از اعتبار شما و غیره

هنگامی که به اندازه کافی در بازی پوکمون گو (Pokemon Go) پیشرفت کنید، شما با پرسشی روبه رو خواهید شد که بر اساس آن باید یکی از تیم های قرمز، آبی و یا زرد را انتخاب کنید. وقتی که به تیم ملحق شدید، شما قادر هستید تا یک باشگاه مختص خود را داشته باشید و یک پوکمون را نیز برای محافظت از آن قرار دهید. هر باشگاه دارای یک سطح اعتبار بوده که بر اساس تجربه تیمی که در آن هستید به دست خواهد آمد و شما می توانید به باشگاه های دشمنانتان حمله کنید.

پس از آنکه تمامی مربیان در باشگاه دشمن باختند، شما به بیرون پرتاب خواهید شد اما این چالش را تا اتمام اعتبار آن باشگاه به صورت کامل انجام دهید. پس از این پیروزی شما به رهبری باشگاه درخواهید آمد و یک پوکمون را نیز برای محافظت از آن تعبیه کنید. فقط این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی پوکمون های جنگنده شما از قدرت بالایی برای جنگیدن برخوردار باشند.


نظرات()   
   
orthopedic heel lifts
شنبه 29 اردیبهشت 1397 12:03
Hello there, I believe your blog could possibly be having internet
browser compatibility problems. Whenever I take a look at your web site in Safari,
it looks fine however when opening in Internet Explorer, it has
some overlapping issues. I simply wanted to provide you with a quick heads up!

Aside from that, fantastic website!
What causes the heels of your feet to burn?
شنبه 25 شهریور 1396 11:19
Yes! Finally someone writes about What is limb lengthening surgery?.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر