تبلیغات
مجله اینترنتی جوان آنلاین - تاثیر روابط عاطفی بر ازدواج جوانان و نوجوانان

 تاثیر روابط عاطفی بر ازدواج جوانان و نوجوانان

جوانان امروزی نسبت به نسل های پیشین دیرتر ازدواج می کنند، در واقع امروزه سن ازدواج بالا رفته است. جوانان و نوجوانان در سنین پایین وارد روابط عاطفی متعددی می شوند که اگرچه در ظاهر خوب و ایده آل است اما اندکی نمی گذرد که مشکلات کوچک و بزرگ بروز می کنند و گاهی مشکلات به جایی می رسند که دو طرف نمی توانند این ارتباط را حفظ کنند و در نتیجه آن را خاتمه می دهند.

هر چه تعداد روابط عاطفی پیش از ازدواج بیشتر می شود و سن دختران و پسران بالاتر می رود، تصمیم گیری برای انتخابی مهم و دائمی دشوارتر خواهد بود؛ یعنی این روابط عاطفی سبب می شود تا افراد مجرد دیگر اعتمادی به جنس مخالف نداشته باشند و از آنجایی که بارها شکست را در روابط عاطفی تجربه کرده اند، از ورود به رابطه ای پایدار می ترسند؛ زیرا در روابط عاطفی قبلی خود بسیار آسوده خاطر بودند؛ چرا که می دانستند هیچ تعهد مکتوبی به طرف مقابل ندارند و در نتیجه هرگاه احساس می کردند مایل به ادامه این رابطه عاطفی نیستند، می توانند آن را پایان دهند اما در زمان ازدواج و عقد رسمی، دیگر نمی توان به سادگی قبل، ارتباط را پایان داد، در نتیجه این مسئله در دل جوانان ترسی ایجاد می کند که بسیاری از آنها را کاملا از ازدواج منصرف می کند.


اگرچه شکست عاطفی تلخ و دردناک است اما همین که فرد می داند اجباری در حفظ این ارتباط ندارد کار را برایش ساده تر می کند اما در ازدواج باید صبوری کرد و تا حد ممکن برای حفظ زندگی کوشید. برقراری روابط عاطفی متعدد در میان جوانان معمولا از نظر آنها لذتبخش و نوعی تفریح است اما برای این روابط باید بهای گزافی پرداخت.

ناامیدی از آینده و ازدواج و زندگی مشترک، شک و تردید نسبت به جنس مخالف و بی میلی به پذیرش تعهد همه از اثرات شکست های متعدد در روابط عاطفی هستند که شاید از دیدگاه جوان امروز مشکل خاصی نباشند اما زمانی که این جوانان دوران جوانی را پشت سر می گذارند، مطمئنا دیگر چنین عقیده ای نخواهند داشت و آن زمان برای پایه گذاری زندگی مشترک دیر خواهد بود.

زمانی که فردی وارد ارتباطات متعدد می شود، از این ارتباطات متنوع خسته و آزرده می شود و بسیاری از آنها به این دلیل از ازدواج صرفنظر خواهند کرد. در واقع این افراد از ارتباطات عاطفی اشباع می شوند و زمانی متوجه اشتباه خود خواهند شد که دیگر نمی توانند اقدام مفیدی انجام دهند.

فردی که در یک رابطه ناموفق قرار بگیرد، معمولا احساس پس زدگی می کند؛ زیرا در بیشتر موارد، این رابطه با رفتارهای تند و خشن دو طرف پایان می یابد و در نتیجه آنها با دل شکستگی از یکدیگر جدا می شوند. احساس پس زدگی و حقارت اگر برای یک نفر چندین بار تکرار شود ممکن است او را به فردی تهاجمی تبدیل کند که تمایل دارد قدرت خود را ثابت کند و به طرف مقابلش نشان دهد که ارزشمند و قوی است.

مسلما هر فردی دوست دارد همسرش قدرتمند باشد اما این افراد به دلیل تجربیات تلخی که داشته اند نمی توانند به شیوه ای درست، قدرت واقعی خود را نشان دهند. افراد متاهلی که در دوران تجرد خود، بارها روابط عاطفی ناموفق را تجربه کرده اند در زندگی مشترکشان دچار ترسی هستندکه هرگز آنها را تنها نمی گذارد. آنها از این تصور که ممکن است اخلاق و رفتار همسرشان مانند افراد پیشین باشد یا به آنها خیانت کند، آنها را ترک کند و یا به دلیل کوچکترین مسئله ای رابطه شان را به هم بزند، واهمه دارند. همین ترس اجازه نمی دهد که آنها از زندگی شان ولو کاملا موفق لذت ببرند.

ناپایداری زندگی مشترک، تصویری آزاردهنده برای این افراد است که بسیاری از اوقات به آنها اجازه نمی دهد تا برای حفظ زندگی شان تلاش کنند. گاهی در زندگی کنونی فرد اتفاقی مشابه موارد قبلی می افتد که لزوما نتیجه آن مشابه ارتباطات قبلی نیست اما فرد در آن لحظه نمی تواند واقع بینانه برخورد کند و ناخودآگاه رفتاری از خود نشان می دهد تا تجربه ای که از روابط عاطفیقبلی اش داشته است، تکرار نشود؛ مثلا خانمی را در نظر بگیرید که در رابطه عاطفی قبلی اش دائما به طرف مقابل اظهار علاقه می کرد و بعد از مدتی ارتباط او با آن مرد به مشکل برخورد کرد و دلیل آن از نظر مرد، زیاده روی خانم در اظهار محبت و علاقه بوده است و اکنون این خانم از اینکه به همسرش بسیار ابراز علاقه کند، واهمه دارد؛ پس سعی می کند تا از ابراز علاقه خود در زندگی مشترک کنونی اش بکاهد؛ در حالی که اکنون همسرش مردی است که به ابراز محبت کردن های مداوم نیاز دارد و همین موضوع، مشکل جدیدی را به وجود می آورد.

از طرف دیگر شکست های متعدد در زندگی موجب می شود برخی افراد از شکستی دیگر وحشت داشته باشند؛ پس در برابر طرف مقابلشان تسلیم محض می شوند و همه مشکلات و ناراحتی ها را در خودشان می ریزند که مبادا بار دیگر شکست را تجربه کنند. این افراد هرگز از زندگی شان لذت نمی برند و وجودشان سرشار از عقده های روانی می شود.

اعتماد به نفس این افراد بسیار پایین است؛ زیرا بارها به شخصیت آنها توهین شده، غرورشان در زندگی شکسته شده و عواطفشان نادیده گرفته شده است. مواردی که ذکر کردیم نمونه هایی از مشکلاتی هستند که روابط عاطفی متعدد را برای افراد شکل می دهند و کار را به جایی می رسانند که جوانان از ازدواج و تشکیل خانواده پشیمان می شوند و از آن حذر می کنند.

منبع:مجله موفقیت


نظرات()   
   
Nintendo giveaway
جمعه 24 آذر 1396 17:34
من از طریق پسر عموی من این وبلاگ را توصیه کردم. من مطمئن نیستم که آیا این
انتشار از طریق او نوشته شده است به عنوان هیچ کس دیگر چنین مشخص نیست
تقریبا مشکل من تو شگفت انگیز هستی ممنون
شما!
Nintendo Switch
سه شنبه 7 آذر 1396 20:31
Aw, this was a really nice post. Taking the time and actual effort
to create a great article… but what can I say… I hesitate a whole
lot and don't seem to get nearly anything done.
cam4 token hack virus
دوشنبه 6 آذر 1396 18:35
از شما متشکریم، من فقط یک بار به دنبال اطلاعاتی درباره تقریبا این موضوع هستم و شما نیز همینطور است
بهترین من تا به حال کشف کرده ام. با این حال، چه چیزی در مورد نتیجه گیری؟ آیا در رابطه با شما مثبت هستید؟
عرضه؟
supplemental medicare plans
جمعه 3 آذر 1396 17:44
من به طور جدی سایت خود را دوست دارم.. رنگ های بزرگ و تم.
آیا شما خودتان این وب سایت را ایجاد کردید؟ لطفا به عنوان من به دنبال پاسخ
بلاگ شخصی خود را بسازید و دوست دارید یاد بگیرید کجا
شما این را از یا دقیقا همان چیزی که موضوع نامیده می شود.
متشکرم!
best medicare supplement plans
چهارشنبه 10 آبان 1396 23:13
من به سادگی نمی توانستم وب سایت خود را قبل از پیشنهاد من، ترک کنم
واقعا از اطلاعات استاندارد شخصی که عرضه می شود لذت می برد
برای بازدید کنندگان شما؟ آیا قرار است به طور دائم به بررسی در پست های جدید
best psychic mediums
چهارشنبه 10 آبان 1396 21:29
ما یک گروه از داوطلبان هستیم و یک برنامه جدید را در ما باز می کنیم
جامعه سایت شما با اطلاعات ارزشمند برای کار در اختیار شما قرار داد. شما کار بزرگی انجام داده اید و کل جامعه ما برای شما سپاسگزار است.
ask a psychic question
چهارشنبه 10 آبان 1396 19:02
سلام، من گاهی اوقات وبلاگم را خوانده ام و
من یک شبیه به خودم دارم و اگر خیلی زیاد بود، فقط کنجکاو بودم
از پاسخ های اسپم؟ اگر پس چگونه آن را متوقف کنید، هر پلاگین یا
هر چیزی که می توانید توصیه کنید؟ من خیلی زود این رانندگی را دریافت می کنم
من دیوانه بودم، هر گونه حمایت بسیار قدردانی شد.
Reuben
یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 23:19
I am regular reader, how are you everybody? This
article posted at this website is truly nice.
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 01:48
Very descriptive blog, I enjoyed that a lot. Will there be a part
2?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر