آمیزش مقعدی در بسیاری از ملل و فرهنگ‌ها برای رابطه مقعدی بین زن-مرد منع مذهبی وجود داشته و در اسلام کراهت شدید دارد .


زیان‌های آمیزش مقعدی
:
1. احتمال بروز خونریزی‌های کم یا زیاد در کانال مقعد و افزایش احتمال بیماری‌های عفونی
2. بروز مشکلات در گیرنده‌های احساسی موجود در کانال مقعد
3. عوارض فیزیکی ناشی از
رابطه جنسی مقعدی در دراز مدت
4. درد شدید
5. احتمال ابتلا به بعضی از بیماری‌ها از جمله ایدز ( HIV )

6. در صورت عدم دقت زوجین در نحوه آمیزش، امکان شکستن آلت تناسلی
مرد یا پارگی در مقعد زن وجود دارد.


مشکلات گیرنده‌های کانال مقعد

گیرنده‌های لذت زیادی در مجرای مقعد وجود دارد، منتها مشکلاتی را می‌تواند برای شخص مفعول ایجاد کند، من‌جمله اینکه عضلات حلقوی که مجرای مقعد را می‌بندد دچار اشکال می‌شوند. گیرنده‌هایی که در مجرای مقعد هستند بسیار حساس هستند و برای همین به محض اینکه مدفوع وارد انتهای رکتوم می‌شود فرد احساس می‌کند باید دستشویی برود. این گیرنده‌ها به حدی حساس هستند که فرد تفاوت وجود گاز و مدفوع را می‌فهمد، یعنی فقط کشش نیست، اینها رااز هم تفکیک می‌کند . بنابراین انجام آمیزش مقعدی در درازمدت حتما آسیب‌هایی به فرد وارد می‌کند و مشکلات ماندگار فیزیولوژیک ایجاد می‌کند.

 

عوارض رابطه جنسی مقعدی در دراز مدت

انجام رابطه جنسی مقعدی به صورت مکرر به تدریج سبب
فراختر شدن مقعد
 چین‌های مخاطی مقعد از بین رفته
 در موارد پیشرفته
نارسائی عضله اسفنگتر مقعد و بی اختیاری مدفوعی نیز ایجاد خواهد شد.

بیماری‌ها

بیماری ایدز بر اساس آمار، انتقال ویروس اچ. آی. وی. از طریق رابطه جنسی مقعدی، همچنان بالاترین میزان درصد خطر اننقال را به خود اختصاص می‌دهد. در بین افراد آلوده از طریق آمیزش جنسی، مردان همجنسگرایی که به رابطه مقعدی گرایش دارند، بیشترین قربانیان این ویروس را تشکیل می‌دهند.

در صورتی که شریک جنسی شما در یک رابطه جنسی مقعدی چه زن و چه مرد، آلوده به ویروس اچ. آی. وی. باشد، قادر به انتقال آن به شخص فاعل بیشتر از رابطه واژینال می‌باشد.


دلایل میزان بالای خطر انتقال ویروس اچ. آی. وی. از راه
نزدیکی مقعدی 

1. دیواره داخلی روده بزرگ (بخش داخلی مقعد) خود قابلیت جذب مستقیم مواد و انتقال مستقیم آن به خون را دارد.

2. حلقه خروجی جداره مقعد به دلیل اینکه مانند واژن قابلیت ارتجاعی و انعطاف پذیری لازم برای نزدیکی و حرکت رفت و برگشتی آلت تناسلی مرد را ندارد، در نتیجه احتمال خراش برداشتن و خون ریزی آن بسیار بالا می‌باشد. این خراش‌ها و بریدگی‌ها اغلب در بافت و بسیار ریز می‌باشد و معمولاً با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیستند.

3. همچنین، نوک آلت تناسلی مردان نیز به دلیل عدم وجود محیطی مناسب برای حرکت رفت و برگشتی احتمال دارد که دچار خراش در سطح گردد که این مورد خطر دریافت ویروس را در شخص فاعل هم افزایش می‌دهد.

4. مایع منی قادر به حمل ویروس اچ. آی. وی. به میزان قابل توجه‌ای می‌باشد. در صورتی که شخصی به صورت مفعول در آمیزش مقعدی شریک باشد، و مایع منی از طریق مقعد وارد بدن وی شود، در صورت آلوده بودن فاعل، خطرزیاد انتقال ویروس اچ. آی. وی. به وی وجود دارد.

در این نوع رابطه، مهم ترین خطری که اشخاص را تهدید می‌کند تماس خونی مستقیم و همچنین مایعات درونی بدن با خون شریک جنسی می‌باشد که در صورت آلوده بودن هر یک از شرکای جنسی، احتمال سرایت ویروس اچ. آی. وی. به شریک سالم وجود دارد.

 


دیدگاه ها()   
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات