چه کرده بود این آرایشگر! پدر و مادر عروس هم نتوانستند دخترشان را بشناسند! دنباله لباس عروس را 6نفر گرفته بودند‌.

 

شام عروسی‌؟ فقط 8جور ژله داشتند‌، ماشین شش در برای عروس گل زده بودند‌. تعداد سکه‌های مهریه‌اش هم رکورد مهریه همه دخترهای فامیل را شکسته بود. جهیزیه کامل‌: انواع گوناگون لوازم برقی، خردکن 12کاره و...، ظروف طلاکوب و کریستال و سرویس‌های چینی که گاه در سال یک بار هم استفاده نمی‌شود‌!

 

همه داستان دارندگی و برازندگی نیست‌. بسیاری افراد، توانایی مالی فراوان دارند اما به‌دلیل باور نداشتن به تشریفات و مراسم پرهزینه، خود را درگیر چنین کارهایی نمی‌کنند و بسیاری نیز که حفظ آبرویشان را در گرو این زرق و برق‌ها می‌دانند با هزار بدهی، وام، قرض و... تلاش می‌کنند که دهان‌ها را ببندند و چشم‌ها را خیره کنند.

 

برای روشنایی بخشیدن به آینده و موفق بودن ازدواج و زندگی مشترک دختر، چه باید کرد؟ برای رسیدن او به خوشبختی‌، کدام سرمایه‌گذاری می‌تواند پایدار و اطمینان‌بخش باشد؟ باز هم به گفته‌ها و شنیده‌ها‌یی که در نگاه برخی نشانگر خوشبختی است توجه کنیم: «پریسا خوشبخت شد. بالاخره با کسی ازدواج کرد که او را به کانادا برد!»

 

در چنین نگاه‌هایی زندگی در یک کشور خارجی مساوی با خوشبختی است‌، فارغ از اندیشیدن به اینکه خود دختر چه توانایی‌ها و مهارت‌ها یا تخصصی دارد و آیا تلاشی برای شکوفا شدن استعدادهایش کرده یا نه و یا اینکه فراتر از زندگی‌کردن در کشور خارجی‌، آیا چگونگی آن زندگی هم اهمیت دارد‌؟

 

آیا دختر، همسرش را به‌دلیل اقامت او در یک کشور خارجی برگزیده یا آنکه احساس همدلی و همفکری با او داشته؟ آیا عکس و فیلم‌هایی که به‌دست‌مان می‌رسد و برخی از دوستان و خویشان را در پارک و خیابان‌ها‌ی فلان کشور خارجی نشان می‌دهد‌، علامت خوشبختی است؟

 

گاهی نگاه‌ها و تحلیل‌ها، سخت کاسبکارانه و مادی است‌: «شبنم تا دید تنور داغه چسباند‌! افتاد یک جایی که تا آخر عمر بخوره و بخوابه... .»

 

در چنین مواردی خوردن و خوابیدن و در نتیجه به‌دست‌آوردن شوهر پولدار‌، اوج خوشبختی است، بی‌توجه به آنکه اگر آن شوهر پولدار به‌دلیل جدایی، طلاق، تصادف‌، بیماری، فوت و... دیگر درمیان نبود، عروس خانمی که در زندگی جز خوردن و خوابیدن و مصرف‌کردن نیاموخته، چه سرنوشتی خواهد داشت؟ کم نیستند دخترانی که از شوق یافتن «شوهر پولدار» درس و کار را رها کرده و خانه‌نشین می‌شوند و پس از مدتی دست سرنوشت جایگاهشان را از «زن خانه‌دار‌» به «سرپرست خانوار» می‌رساند؛ آنگاه لب حسرت به دندان گزیده و نیازمند همان کار و درسی می‌شوند که روزی رهایش کرده بودند‌.

 

اگر دختر توانایی مالی داشته باشد در فضایی عاقلانه‌تر به انتخاب همسر دست خواهد زد و در چنین گزینش با اهمیتی، شتابزده عمل نخواهد کرد چراکه انتخاب همسر برای او برگزیدن یار و همدل و همنشین و شریک زندگی است نه به‌دست آوردن نان‌آور و... و در زندگی مشترکش نیز به‌جای داشتن یک دست همیشه نیازمند نفقه، دست یاری به همسر خواهد داد.

 

ای کاش همانطور که سخت شدن گذران زندگی و اهمیت اقتصاد در زندگی خانوادگی، دختران و خانواده‌هایشان را واداشته تا در انتخاب همسر به عامل مادیات، توجه ویژه داشته باشند‌، مشاهده آمار رو به فزونی طلاق و تشنج‌ها و درگیری‌های زوج‌های جوان‌، توجه‌شان را به این مهم جلب کند که آگاهی‌، توانایی‌های روحی و داشتن تدبیر در انتخاب همسر و حل مسائل زندگی و نیز داشتن شغل و توانایی اقتصادی دختر نیز نقش کارآمد و مفیدی در زندگی مشترک او دارد‌. اگر دختر در انتخاب همسر اشتباه کند‌، مهریه چند هزار سکه‌ای و جهیزیه مفصل، مشکل‌گشای او نخواهد بود یا اگر عروس خانم آگاهی و توانایی اخلاقی و تدبیر کافی برای زندگی مشترک نداشته باشد، بهترین شوهر را نیز از کنار خویش فراری خواهد داد‌. فرد توانا‌ می‌تواند حتی از یک انتخاب نه چندان مطلوب‌، زندگی خوبی بسازد.

 

ازدواج و زندگی مشترک‌، تیری نیست که حتی با انتخاب درست همسر(چه رسد به همسر صرفاً پولدار یا مقیم فلان کشور خارجی) به هدف برسد. ازدواج درختی است که با انتخاب همسر، تنها‌، نهال آن را می‌کاریم. برای پرورش این نهال و تبدیل آن به درخت سایه‌گستر و تبدیل زندگی مشترک به کانون شایسته برای رشد و تکامل و شکوفایی افراد خانواده، به تدبیر، اندیشه‌، مطالعه‌، مشاوره‌ و توانایی روحی و مهرورزی مداوم نیازمندیم.

 

می‌توان چنین نتیجه گرفت که تربیت درست و شکوفا ساختن استعداد و توانایی‌های فرزند دختر و پرورش عقل و اندیشه او و مولد بودنش در امور مالی (به‌جای تنها مصرف‌کننده بودن)، سرمایه‌ای ماندگارتر است؛ ماندگارتر و سازنده‌تر از مهریه، جهیزیه و عروسی پر از تجملات. ‌ای کاش دور شویم از اینکه ازدواج را چیزی در ردیف شغل و روشن‌شدن تکلیف زندگی دختر بدانیم‌. ازدواج مرحله و دوره‌ای از زندگی است و نیازمند آگاهی‌ها و توانایی‌های ویژه خود. ای کاش دیگر نشنویم که فلان دختر کنکور قبول نشد‌، اهل مطالعه و فن و حرفه و صاحب هنری هم نیست‌، پس بهتر است شوهرکند‌!

 

گویی تشکیل زندگی مشترک و نگهداری از کانون یک خانواده و تربیت فرزند‌، آسان‌ترین کاری است که هرکس‌، هر‌کاری بلد نبود‌، از عهده این یکی برخواهد آمد! ‌ای کاش دور شویم از آنکه خوشبختی دختر را در شرایطی بیرون از وجود خودش‌، بیرون از اراده، عمل، اختیار، توانایی و آگاهی او‌ جست‌وجو کنیم.‌ ای کاش بپذیریم که جست‌وجوی خوشبختی دختر در دستان دیگری‌، در حساب بانکی و جیب شوهر پولدار‌، در ازدواج با مقیم فلان کشور خارجی و... پایین آوردن شأن انسانی او نیست. دختر‌، کالا نیست که به انتظار خریدار مناسب برای او باشیم. او انسان است و شایسته است تا پیش از ازدواج به رشد، تکامل و توانایی روحی‌، اخلاقی و مادی نسبی برسد. ازدواج برای دختر نیز در حکم یافتن همراه و همدل و یاور برای ادامه مسیر زندگی است.

 

می‌دانم‌، شنیدن صدای بله‌های تلخ و با اکراهی که از سر نیاز اقتصادی و فقر مالی بر لبان دختران نو شکفته و پدران آنها جاری می‌شود‌، دشوار است... اما همیشه اینگونه نیست. افکار و باورهای ما نقشی کمتر از وضعیت اقتصادی در چگونگی زندگی ما ندارند. نمونه آن، زندگی لیلا، دختر 17‌ساله‌ای است که همراه با مادرش نزد یکی از مشاوران دادگاه خانواده آمده بود. مادر لیلا که تنها سرپرست او بود و عهده دار مخارج زندگی 2نفره‌شان، برای دخترش جهیزیه‌ای چندمیلیونی تهیه کرده بود، با هزینه خود خانه‌ای برای زندگی دختر و دامادش اجاره کرده بود‌ و اجاره‌نامه به نام آقای داماد بود تا غرورش جریحه‌دار نشود!

 

پس از چند ماه‌، شوهر لیلا جهیزیه را به تصرف خود درآورده‌، خانه را پس داده و پول رهن آن را نیز تصاحب کرده بود. پیش‌تر نیز لیلا را راضی کرده بود تا در ازای برگزاری یک جشن عروسی مفصل‌، مهریه‌اش را هم ببخشد و... . حالا لیلا و مادر او نه تنها زیان مالی هنگفت دیده و برای بازگرداندن بخش عمده‌ای از تنها سرمایه زندگی‌شان دچار مشکل شده بودند‌، بلکه برای راضی‌کردن آقای داماد فراری به طلاق و رها شدن از شرایط بلاتکلیفی‌، ناچار بودند رشوه‌ای نیز به او بپردازند.

 

ای کاش مادر لیلا به‌جای شتابزدگی در شوهر دادن زود‌هنگام دختر نوجوانش، در پی پرورش استعدادهای او بود و هزینه‌ای را که صرف تهیه جهیزیه و اجاره‌خانه کرده بود به آن منظور به‌کار می‌گرفت. ‌ای کاش مادر لیلا او را به حقوقش آگاه ساخته بود‌.‌ ای کاش لیلا آن‌قدر ساده نبود که در ازای وعده جشن عروسی‌، تنها حربه قانونی‌اش را نیز از دست بدهد. ‌ای کاش مادر لیلا سرمایه ماندگاری برای دخترش می‌اندوخت.

 1. روش هایی برای عمیق تر کردن روابط عاشقانه ! «مهم»
 2. اشتباهات بزرگ در دوران آشنایی چیست؟
 3. ازدواج سنتی یا ازدواج مدرن؟
 4. مهم ترین مرحله ازدواج - سوالات مهم خواستگاری - تحقیق در مورد خواستگار!
 5. مردان زنان زیبا یا زنان باهوش را انتخاب می کنند؟
 6. چرا بعضی ها با احساسات دیگران بازی می کنند؟
 7. چگونگی برقراری رابطه جنسی در شب زفاف ! «مهم»
 8. انتقام عشقی؛ گرفتن یا نگرفتن !!! «مهم»
 9. دلایل افزایش سن ازدواج در ایران چیست؟
 10. بهداشت جنسی در خانم ها !
 11. با چه کسی ازدواج کنیم؟
 12. خوب و بد یک نامزدی طولانی چیست؟
 13. ازدواج موفق تر با سه سوال کوتاه ! «مهم»
 14. ازدواج در جزیره آدم خوارها - ماندن در دو راهی ازدواج !
 15. چگونه همسر ایده آل خودمان را پیدا کنیم؟
 16. آیا اختلاف سنی در ازدواج مهم است؟
 17. ده روش فوق العاده جذب برای ازدواج !
 18. هشت عادت بد که باید بعد از ازدواج ترک کرد ! «مهم»
 19. چرا حتما باید ازدواج کنیم؟
 20. بهترین سن ازدواج چه سنی است؟
 21. چگونه با همسرم زندگی شادی داشته باشم؟
 22. چگونه شوهر خوبی باشیم؟
 23. کلید های ازدواج موفق چیست؟
 24. چرا باید عاشق بشویم؟
 25. آیا جذابیت یعنی زیبا بودن؟!
 26. واقعیات اساسی ازدواج چیست؟
 27. فواید ازدواج کردن
 28. سوالات قبل از ازدواج، چیزهایی که باید قبل از ازدواج بدانیم!
 29. مجلس بله برون !
 30. مردان بیشتر درگیر عشق می شوند یا زنان ؟
 31. آفت عشق چیست؟ وابستگی آفت عشق است !
 32. روش تشخیص نشانه های عشق حقیقی !
 33. نکته های شیرین و خواندنی در مورد ازدواج !
 34. آقایان چطور همسر انتخاب می کنند ؟
 35. ایجاد ارتباط موثر در اولین ملاقات با هنر گفتگو !
 36. مهمترین اشتباهات دختران در ازدواج !
 37. تأملی بر روابط دختر و پسر در جامعه دینی !
 38. انتخاب همسر از روی جذابیت صحیح است؟
 39. آیا ازدواج به معنای پایان آزادی است؟
 40. تاثیرات ازدواج بر مردها چیست؟
 41. آیا طرف مقابل شما واقعا قصد ازدواج دارد؟
 42. راه های کاهش درد قاعدگی ! «مهم»
 43. چگونگی رابطه جنسی در دوران نامزدی ! «مهم»
 44. آیا مهریه سنگین می تواند ضامن خوشبختی افراد باشد؟!
 45. زنان، ازدواج سنتی یا ازدواج مدرن ؟!
 46. گفتگوهای مهم و اساسی قبل از ازدواج چیست؟
 47. رابطه تحصیلات دختران و تأخیر در ازدواجشان !
 48. سرمایه ای برای دخترم ... «داستان کوتاه»
 49. خواستگاری دختر از پسر !!!
 50. تاثیر چاقی در زندگی زناشویی !
 51. بی اطلاعی مردان از عشق همسرانشان!!! «مهم»
 52. تاثیر قیافه بر میزان عشق !!!
 53. چگونه همسرمان را بشناسیم؟
 54. دردسرهای ازدواج فامیلی !
 55. بهترین مدت دوره نامزدی و مشکلات دوران نامزدی چیست؟
 56. شش مانع ازدواج ما چیست؟
 57. کینه شب بله برون !!! «مفید»
 58. چگونه عاشق شویم ؟
 59. چگونه بر فشارهای قبل از ازدواج غلبه کنیم؟
 60. گفتگوهای مهم قبل از ازدواج ! «مهم»
 61. چطور بفهمید خواستگارتان عصبی است؟
 62. شکسته شدن حریم‌ها با ازدواج موقت
 63. کدام ازدواج ها ریسک بالاتری دارند؟
 64. چطور به خواستگار خود جواب رد دهیم؟
 65. فریب کدام پسر ها را نخوریم؟
 66. ده مورد خطرناک برای انتخاب همسر!
 67. چگونه هم زمان ارضا شویم؟
 68. مشاور ازدواج چه کمکی به ما می‌کند؟
 69. رابطه جنسی در دوران عقد را چگونه انجام دهیم؟ چطور باشد؟
 70. هشت ویژگی مهم یک مردا واقعی چیست؟
 71. در مراسم خواستگاری چه کنیم؟
 72. زیبایی چه نقشی در ازدواج شخص دارد؟
 73. کی با کی ازدواج کنه بهتره؟!
 74. قبل از ازدواج تان انسان سالمی شوید!
 75. ازدواج به شرط تغییر !
 76. خط قرمزهای پزشكی در ازدواج چیست؟
 77. نحوه برگزاری مراسم عروسی
 78. چه ازدواجی به درد نمی خورد؟
 79. دو نوع شوهر وجود دارد، میدونستید !
 80. چهار برتری مرد نسبت به زن ها چیست؟
 81. عشق نا فرجام، وقتی به او نمی رسید!
 82. نشانه های علاقه مندی دختران را بشناسید
 83. چرا مشاوره‌ی پیش از ازدواج مهم است؟
 84. آداب خواستگاری
 85. 10 رابطه که سرانجامی ندارد!
 86. دلایلی خوب برای ازدواج نکردن!
 87. علائم علاقه مندی زنان به شوهرشان! «مهم»
 88. برنامه ریزی برای رابطۀ جنسی با همسر! «مهم»
 89. برنامه‌ریزی برای تفریحات لذت‌بخش با همسر! «مهم»
 90. تنوع طلبی بی تعهدی به همسر !!! «مهم»
 91. چگونه روابطی قوی‌ و مستحکم‌ داشت باشیم ؟
 92. همۀ ما مرتکب اشتباه می‌شویم !
 93. خیانت جنسی یا احساسی ؟
 94. چهارده اشتباه مردان هنگام دعوا با همسرانشان! «مهم»
 95. نیاز به شریک زندگی ضعف نیست.
 96. تفاوت نیاز مردان و زنان !
 97. مردان نیازمند و احساسی زنان را دل سرد می‌کنند.
 98. چرا زنان به مردان نیاز دارند؟
 99. پاسخ احساسی زن به عملکرد مرد!
 100. مردان می‌تواند همسرشان را در مواجه با استرس‌ها یاری دهند!
 101. چگونه مرد را خسته و درمانده ‌کنید!!!
 102. آیا مشکل فقط شریک زندگی‌ماست؟
 103. چرا مرد علاقه سابق را به همسرش ندارد ؟
 104. چگونه مورد حمایت همسر خود باشیم؟! «مهم»
 105. چگونه از مردان طلب حمایت کنیم!!!
 106. هنگامی که زنان، مرد می‌شوند!!!
 107. چرا زنان در زمان بازگشت به خانه استرس دارند؟!
 108. انتظارات غیر واقعی همسران از یکدیگر!
 109. رفتار هایی که باعث بروز برخورد و نزاع می‌شوند!
 110. زنان می‌خواهند مردان هم مثل آنها باشند!
 111. روش تقویت ماهیچه های کنترل کننده انزال - رفع مشکل زود انزالی!
 112. علل کاهش توانایی جنسی در مردان چیست؟
 113. درمان های دارویی اختلالات نعوظ! «مهم»
 114. درمان‌های طبیعی برای اختلال نعوظ! «مفید»
 115. مشکلات انگیختگی جنسی در زنان را بشناسید!
 116. نقش روانشناس در تشخیص و درمان ناکارآمدی جنسی چیست؟
 117. اختلال عملکرد جنسی - ناکارآمدی جنسی!
 118. شکسته شدن آلت تناسلی مرد!
 119. بزرگ کردن آلت تناسلی مردان
 120. ناکارآمدی جنسی یعنی چی؟!
 121. گیاهان موثر در تقویت قوای جنسی؟! «مهم»
 122. 5 راه برای تقویت قوای جنسی! مهم و ویژه!!!
 123. پریاپیزم , نعوظ مداوم و دردناک
 124. درمان اختلال نعوظ
 125. انواع اختلالات نعوظ
 126. روشهای تشخیص علت اختلال نعوظ در مردان!
 127. روشهایی برای جلوگیری از خودارضایی! «مهم»
 128. وظایف اخلاقی زن در برابر شوهر چیست ؟
 129. آیا اشباع همسر جایز است؟
 130. غسل‌های واجب زن را بدانید.
 131. چه کارهایی بر جنب حرام است ؟
 132. مکروهات جنابت چه می باشد؟
 133. شرایط جنابت چگونه می باشد؟
 134. راه تشیخص منی و احتلام در زن چیست؟
 135. احکام شرعی جنین مرده چه می باشد؟
 136. مذی، وذی و ودی را توضیح دهید؟
 137. استبراء از بول و استبراء از منی چگونه انجام می‌شود؟
 138. احکام غسل پس از آمیزش به چه صورت می باشد؟
 139. احکام شرعی عقیم دائمی و موقت چیست؟
 140. حکم بستن لوله زن و مرد برای جلوگیری از بچه دار شدن چیست؟
 141. آیا زن می‌تواند هنگام آمیزش به طور طبیعی عزل کند؟
 142. استمنا با همسر چه حکمی دارد؟
 143. مکروهات آمیزش چیست؟
 144. تاثیر تعداد دفعات انجام نزدیکی روی زنان!
 145. چرا زنان میل جنسی‌ را از دست می‌دهند؟
 146. اوج لذت جنسی در زنان!
 147. ده اصل مهم در مورد رابطه جنسی «بسیار مهم»
 148. نقطه جی در خانم ها!
 149. اثرات رابطه جنسی سالم بر سلامت
 150. عـوامـل مـوثـر بـر میـل جـنـسـی !!! «مهم»
 151. علل و راه‌حل بی‌میلی جنسی در مردان چیست؟ «مهم»
 152. تاثیر اندازه آلت تناسلی در روابط جنسی! «مهم»«جالب»
 153. چگونه با کلمات انگیزه و تمایل جنسی را افزایش دهیم؟! «مهم»
 154. تعداد دفعات آمیزش شما با همسرتان چقدر است ؟ «مهم»
 155. چگونه همسر خود را تحریک کنیم ؟
 156. استروژن
 157. راه های طبیعی برای افزایش سطح تستوسترون در زنان!
 158. سطح تستوسترون طبیعی در زنان چقدر باید باشد؟
 159. تستوسترون
 160. چه غذاهایی باعث افزایش سطح هورمون تستوسترون می‌شوند؟
 161. کم خوابی ، سطح تستوسترون را کاهش میدهد!
 162. 3 راه برای استحکام رابطه جنسی که خانم‌ها باید بدانند!!!«مهم»
 163. تاثیر لباس زنان در روابط جنسی!!! «مهم»
 164. چگونه زندگی جنسی خود را به گرمی روزهای نخستین باز گردانیم؟
 165. چگونه به خواسته های جنسی خود دست پیدا کنیم؟
 166. چگونه به همسرمان ابراز عشق کنیم؟
 167. چگونه از دل زدگی جنسی خانومها جلوگیری کنیم؟!! «مهم»
 168. کاهش میل‌جنسی در اثر حساسیت فصلی!
 169. انزال خانم‌ها
 170. اسراری که خانم ها باید در مورد خودشان بدانند!
 171. چند نکته مهم در مورد ماساژ جنسی!!!
 172. ماساژ جنسی
 173. نسبت شهوت جنسی در زنان و مردان!
 174. تحریک جنسی با کمک حواس پنجگانه
 175. مدت زمان اوج میل جنسی در زنان و مردان!!!
 176. ضروری‌ترین نیازهای اساسی خانم‌ها! «مهم»
 177. افزایش میل جنسی در 3 روز!!! «جالب و مفید»
 178. نشانه ارضا شدن خانم ها چیست؟
 179. روش های تنگ کردن واژن! تنگ کردن مهبل!
 180. رابطه بین سن زن و شوهر و میزان میل جنسی!
 181. انتخاب نوع لباس به منظور جذب همسر!!!
 182. چگونه همسرم را تحریک کنم؟ تحریک حین نزدیکی برای زن و مرد!
 183. مهارت لذت بردن از همسر!
 184. افزایش میل جنسی با غذا , تغذیه و تاثیر آن بر میل جنسی!
 185. تاثیرات مصرف قرص‌های ضد بارداری روی میل جنسی!
 186. دلایل شکست روابط عاشقانه چیست؟
 187. چگونه همسرمان را ببوسیم؟ بوسه های خاطره انگیز!
 188. چگونه یک رابطه جنسی عالی داشته باشیم؟ «ویژه خانم ها»
 189. استفاده از مواد لیز کننده برای نزدیکی,استفاده از ژل روان کننده!
 190. تاثیرات قرص های ضد بارداری بر روی شهوت و میل جنسی!
 191. تاثیر دوره ماهانه خانم ها بر میل جنسی!
 192. شناخت خواسته های همسر بعد از انجام نزدیکی! «خیلی مهم»
 193. نقش زنان در ارگاسم مردان چیست؟ «مهم و جالب»
 194. اندازه آلت تناسلی مردان! «حتما بخوانید»
 195. ایدز , HIV , اچ آی وی !!! بیشتر بدانید! مهمه مهم!!!
 196. انواع بیماری‌های آمیزشی؟؟؟!!!
 197. آیا بیماری‌های مقاربتی از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل می شوند؟
 198. بیماری‌های مقاربتی چه بیماری هایی هستند؟
 199. تبخال تناسلی
 200. جَرَب چیست؟ گال چیست؟ بیشتر بدانید!!!
 201. زگیل تناسلی، نحوه انتقال زگیل تناسلی!!!
 202. سوزاک چیست؟ پیشگیری و درمان سوزاک!!!
 203. سیفیلیس چیست؟ پیشگیری و درمان سیفیلیس!!!
 204. شانکروئید چیست؟ پیشگیری و درمان شانکروئید!
 205. کلامیدیا تراکوماتیس (Chlamydia trachomatis) نوعی باکتری است!
 206. مهم‌ترین بیماری‌ های ناحیه تناسلی در مردان «مهم»!!!
 207. نکاتی کلیدی درباره بیماریهای مقاربتی که باید بدانید!
 208. واریکوسل چیست؟درمان واریکوسل چیست؟پیشگیری از واریکوسل!
 209. ویروس هپاتیت ب، راه های انتقال, درمان و پیشگیری از آن!
 210. عفونت واژینیت (Vaginitis) یا مهبل چیست؟
 211. سرطان گردن رحم یا سرطان دهانه رحم «بیشتر بدانید»!
 212. ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) و سرطان‌های مرتبط!
 213. بیماری باکتریایی کلامیدیازیس، تشخیص و درمان آن«کامل»!
 214. عفونت کلامیدیایی , علائم و عوارض و درمان «توضیحات کامل»!
 215. عفونت مهبل , انواع عفونت مهبل , درمان عفونت مهبل «کامل»!
 216. دلایل خشکی واژن و درمان آن با توضیحات کامل و دقیق!
 217. انواع روش های درمانی بیماری ایدز HIV با توضیحات کامل!
 218. انواع ایدز و تفاوت بین آن ها، HIV-1 و HIV-2 «بیشتر بدانید»!
 219. چه مدت بعد از تماس مشکوک باید آزمایش HIV را انجام داد؟!
 220. نکات مهم و کلیدی بهداشت جنسی بانوان را بدانید!
 221. رابطه جنسی نامطمئن و راه های حفاظت شدن از آن!
 222. علائم بیماری های آمیزشی و درمان بیماری‌های آمیزشی چیست؟
 223. بهترین روش برای کاهش التهاب مهبلی چیست؟
 224. ابزار درون‌زهدانی «آی یو دی IUD» برای پیشگیری از بارداری!
 225. تنظیم خانواده چیست ؟
 226. قرص جلوگیری اورژانسی از بارداری!
 227. وازکتومی چیست؟ همه چیز در مورد وازکتومی!!!
 228. انواع روش های پیشگیری از بارداری!
 229. آلت تناسلی مردان + تصاویر علمی و تشریحی!
 230. آناتومی آلت تناسلی مردانه + تصویر آناتومی!
 231. دستگاه تولید مثل مردانه و وظایف آن!
 232. اطلاعاتی در مورد رَحِم بانوان!
 233. توضیحاتی در مورد آلت تناسلی زنان!
 234. تغییرات هورمونی و جسمی بانوان در زمان یائسگی!«مهم»
 235. قرص اچ دی HD و نحوه ی مصرف آن!
 236. قرص ال دی LD و نحوه ی مصرف آن!
 237. شناخت و بررسی دقیق انواع کاندوم «مفید و جالب»!
 238. اطلاعات بیشتر و کامل در مورد چسب های ضد بارداری!
 239. جلوگیری از بارداری با استفاده از تزریق!
 240. جلوگیری از بارداری با نور پلانت Norplant !
 241. روش های جلوگیری از بارداری با مواد اسپرم کش!
 242. نکات کلیدی نحوه ی افزایش حجم اسپرم آقایان!
 243. آمیزش جنسی چیست ؟
 244. لذت جنسی چیست؟ تعریف دقیق لذت جنسی چه می باشد؟
 245. دانستنی های شب زفاف و مسائل مربوط به آن!
 246. علل مقاربت دردناک در زنان چیست؟
 247. تحریک جنسی و توضیحاتی مفید و جالب در مور آن!
 248. پرده بکارت چیست؟ انواع پرده بکارت کدامند و تعاریف آن چیست؟
 249. رابطه مقعدی و سرطان بوون (BOWEN) چه رابطه ای باهم دارند؟
 250. آمیزش مقعدی، آری یا نه؟ دلایل و توضیحات!
 251. انزال چیست؟ ویژگی ها و خصوصیات آن را بشناسیم!
 252. زاویه قرار گرفتن آلت تناسلی مردان و ویژگی های آن!
 253. احساس درد زنان در رابطه جنسی، دلایل و راهکارها!
 254. انزال چیست؟
 255. »مقاله ویژه« رشته های عصبی کنترل کننده ارگاسم در زن!!!
 256. نشانه های ارگاسم در مردان و زنان را بشناسید!
 257. نکاتی که مردان باید در رابطه جنسی بدانند!
 258. نکاتی که باید در اولین آمیزش تان رعایت کنید.
 259. چگونه به اوج لذت جنسی برسیم؟
 260. دلایل انقباض غیرارادی مهبل چیست؟
 261. راه های بزرگتر و سفت تر کردن آلت تناسلی مردان چیست؟
 262. نعوظ صبحگاهی نشانه چیست؟
 263. بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی چه موقع است؟
 264. سوالات مهم و اساسی در مراسم خواستگاری " 5 سوال ویژه "
 265. ازدواج‌ های ممنوع از دیدگاه اسلام
 266. فرار دختر و پسر از خانه برای ازدواج ؟!!!
 267. مسائلی که باید قبل از ازدواج مطرح شوند کدامند؟
 268. مشخصات همسر ایده آل چیست؟
 269. موانع ازدواج دختران چیست؟
 270. موانع ازدواج پسران چیست؟
 271. دوستی دختر و پسر آری یا نه؟
 272. شکست عشقی و تاثیرات روحی و روانی آن.
 273. یازده اشتباه دخترانه در ازدواج کدامند؟
 274. نحوه ی برگزاری مراسم عروسی با هفت نکته!
 275. رابطه اعتماد به نفس و زناشویی زوجین
 276. روش های کم کردن میل جنسی ؟! «مفید»
 277. هفت عامل موثر بر میزان میل جنسی چیست؟
 278. چگونه حامله بشوم؟ «بسیار مهم»
 279. چرا نباید با همسرمان قهوه بخوریم؟! «جالب»
 280. خانم ها بخوانند » چه چیزی باعث بی میلی جنسی آقایان می شود؟!
 281. آیا با گذشت زمان میزان میل جنسی کم می شود؟
 282. سه مشکل اساسی بانوان در رابطه جنسی و مقاربت «مهم»
 283. در مورد بهداشت جنسی در خانم ها!
 284. آیا مردها هم دچار یائسگی می شوند؟
 285. چهار دلیل بی میلی جنسی چیست؟
 286. رابطه بیماری قلبی و فعالیت جنسی چیست؟
 287. عواملی که باعث سردی جنسی مردان می شود؟!
 288. چگونه خودارضایی را ترک کنم؟
 289. بارداری خارج از رحم چیست؟
 290. 5 اشـتـبـاه جـنـسـی مـردان را بدانید
 291. اختلاف سنی بالا زوجین و مشکل روابط جنسی !
 292. راه های پیشگیری فوری از بارداری چیست؟
 293. چگونه رابطه جنسی صمیمانه ای داشته باشم؟
 294. باورهای غلط در مورد روش های ضدبارداری !
 295. کدام روش ضدبارداری موثرتر است؟
 296. روش های پیشگیری از بارداری زنانه و مردانه !
 297. تاثیر رابطه جنسی بهداشتی بر سلامت فردی چیست؟
 298. هویت جنسی یعنی چه؟
 299. اعتیاد جنسی چیست؟
 300. فواید و اهمین بوسه در رابطه زناشویی چیست؟


دیدگاه ها()   
   
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic