همه آنهایی كه یكی از نزدیكانشان لباس عروسی و دامادی پوشیده‌اند با این جملات آشنا هستند. آشنایی2 فامیل معمولا با طمانینه و احترام انجام می‌شود،

 

من چی گفتم‌، تو چی گفتی، چرا گفتی، چرا چپ نگاهم كردی، منظورش چی بود، دلم شكست، كوتاه نمی‌آیم، از بس پررو شده، چه اداها، حالا حالیش می‌كنم، به من احترام نگذاشت، تا جوابش را ندهم راحت نمی‌شوم، جلوی همه خیطش می‌كنم و... .

 

همه آنهایی كه یكی از نزدیكانشان لباس عروسی و دامادی پوشیده‌اند با این جملات آشنا هستند. آشنایی 2 فامیل معمولا با طمانینه و احترام انجام می‌شود، اما هر چقدر زمان به خانه بخت رفتن نزدیك‌تر می‌شود، رابطه‌ها شكل و شمایل متفاوت‌تری پیدا می‌كند و حرف و حدیث‌ها بیشتر می‌شود.

 

در روز اول آشنایی، خانواده دختر و پسر بشدت مراقب رفتارشان هستند تا مبادا اشتباهی بكنند و نظر طرف مقابل را از خود برگردانند. این شدت مراقبت معمولا تا شبی كه عروس، بله را می‌گوید وجود دارد؛ شبی سرنوشت‌ساز كه خیلی از مردم بعد از آن برخی قید و بندهای ادب و احترام را كنار می‌گذارند.

 

قدیمی‌ها می‌گویند خرشان از پل گذشته اما بهتر است بگوییم خیلی از آدم‌هایی كه رفتاری صادقانه ندارند، ترجیح می‌دهند تا زمان قانونی شدن ازدواجشان خوددار باشند و خیلی از رفتارهایشان را بروز ندهند و به محض این‌كه خطر جدایی از فرد مورد علاقه‌شان به كمترین حد رسید، دست به كارهایی بزنند كه كسی فكرش را هم نمی‌كرد.

 

 

رسوم من درآوردی

گریزان از سنت، وقتی به نفعمان نیست و پای‌بند به سنت، وقتی برایمان سود دارد. شاید این بهترین تعبیر از رفتار خیلی از ما باشد؛ آدم‌هایی كه سعی می‌كنیم خودمان را نه فردی سنتی كه آدمی مدرن نشان دهیم اما به وقت ازدواج كردن، سنت‌ها را با تمام جزئیاتش پیاده می‌كنیم. البته برخی از این آداب و رسوم‌ها هم پذیرفتنی است و هم اجرا كردنش شور ازدواج را چند برابر می‌كند، اما كار وقتی مشكل می‌شود كه رسوم خود ساخته به میدان می‌آیند و جز ایجاد اختلاف و كدورت كاری نمی‌كنند.

 

ما رسم داریم داماد چند كالای بزرگ با بهترین مارك را پشت قباله عروس بیندازد‌، رسممان این است كه فهرست خرید لوازم چوبی جهیزیه را به داماد بدهیم و او به نشانه عشقش آنها را تقبل كند، همه دختران فامیل ما سه‌دانگ خانه به نامشان می‌شود، عروسی همه جوان‌های خانواده ما در فلان تالار معروف است، ما خانوادگی لباس عروسی دخترمان را از خارج می‌خریم، ما رسم داریم خانواده عروس نامزدی مفصل بگیرد، كت و شلوار همه مردهای خانواده ما فلان مارك است، عقد كنان و حنابندان باید در تالار باشد، پاتختی هم اگر در تالار باشد بهتر است و...

 

فهرست سنت‌های دست و پاگیر ازدواج خیلی بیشتر از این حرف‌هاست، سنت‌هایی كه اگر كسی از دور تماشاچی آن باشد ازدواج را میدان دادوستدی می‌بیند كه هر كسی می‌خواهد با به دست آوردن برگ برنده بیشتر، سهم بیشتری از غنایم داشته باشد.

 

 

حرف‌هایی كه تمامی ندارد

بیشتر مردها وقتی تصمیم به ازدواج با فرد مورد نظرشان می‌گیرند به خاطر علاقه یا به خاطر ترس از دست دادن طرف مقابل خیلی از تعهدات را می‌پذیرند و گاهی تا آنجا پیش می‌روند كه جلوی اصول خانوادگی‌شان می‌ایستند و همین ایستادگی، پای حرف و حدیث‌های آزاردهنده را به زندگی‌شان باز می‌كند.

 

البته برخی اوقات نیز پسرها در این باره نقشی ندارند و این خانواده‌ها هستند كه با كشیدن مو از ماست، حرف می‌سازند. فقط یك نگاه خالی از محبت، تنها خرید یك كالای مازاد بر آنچه برای عروس‌های بزرگ‌تر خریده شده، فقط ادای یك جمله مبهم و خیلی از ریزه‌كاری‌های دیگر جرقه‌های خوبی برای تشكیل خانواده‌ای جدید در هاله‌ای از بگو مگوهاست.

 

خاطرات بدی كه در مراحل مختلف ازدواج ایجاد می‌شوند، خاصیت عجیبی دارند. عمر این خاطرات بسیار بلند است و گاهی به درازای عمر آدم‌ها می‌رسد. همه ما در اطراف خود نمونه‌هایی از این خاطرات داریم كه یادآوریشان نه تنها مشكلی را حل نمی‌كند كه فقط به كدورت‌ها دامن می‌زند.

 

هنوز مردان و زنان سپید موی زیادی را می‌توان سراغ گرفت كه وقتی یادشان می‌آید مثلا برادربزرگ زن در مراسم عقد فلان حرف را زده یا مادر شوهر یا خواهرهای داماد حرفی زده‌اند و طور خاصی نگاهش كرده‌اند، چطور كینه آنها را به دل گرفته‌اند و منتظر فرصتی برای تلافی نشسته‌اند.

این‌كه می‌گویند حرف، حرف می‌آورد نیز گفته بسیار درستی است چون كدورت‌های ناشی از ازدواج 2جوان گاهی به حدی كشدار می‌شود كه نتیجه كار به مراتب شدیدتر از نقطه آغاز است، یعنی اگر حرف و حدیث‌ها در ابتدا یك كاه بوده بعد از مدتی تبدیل به كوه شده است.

 

سادگی هم زیباست

همه زیبایی‌های دنیا دوست داشتنی‌اند بویژه اگر دختر و پسری لباس بخت پوشیده باشند و سوار بر رویاها در حال ساختن خانه آرزوهایشان باشند. میلیون‌ها تومان خرید كردن، رزرو آرایشگاهی كه دستمزدش میلیونی است، گرفتن بهترین تالار، تدارك مفصل‌ترین وسایل پذیرایی، ماشین عروس آنچنانی، لباس‌های فاخر و... واقعا می‌تواند خیلی‌ها را وسوسه كند، اما در مقابل كسانی هستند كه زیبایی و آسایش آسان گرفتن را به دردسرهای اینچنینی ترجیح می‌دهند.

البته همه آدم‌ها مختارند تا آن‌گونه كه دوست دارند و احساس آرامش می‌كنند زندگی كنند، ولی این باور كه داشتن مراسم عروسی ساده یا حتی بدون داشتن این مراسم به خانه بخت رفتن باعث بدبختی و پشیمانی است، حرف اشتباهی است چون كسانی كه خوشبختی را گمشده خود می‌دانند، می‌كوشند تا به هر وسیله ممكن خوشبخت باشند حتی با انتخاب ساده‌ترین چیزها.

 

چقدر عقبیم؟

رسوم زائد، حرف‌هایی كه به جنگ فرسایشی می‌ماند، بدهی‌هایی كه بی‌جهت به وجود می‌آید، كدورت‌هایی كه بی‌هیچ علت محكمه‌پسندی خوره روح آدم‌ها می‌شود... اینها همه به ما ثابت می‌كنند مردم ما فراموش كرده‌اند كه فلسفه ازدواج چه بوده است و مراسمی كه عروس و داماد را به خانه جدیدشان بدرقه می‌كرده، چه حكمتی داشته است. 

مراسم ازدواج برای این به وجود آمده كه شادی تشكیل خانواده‌ای جدید كه نمادی از استقلال 2 جوان است را با هم جشن بگیریم و با شادی‌هایی كه سر می‌دهیم و هدیه‌هایی كه رد و بدل می‌كنیم، خاطره خوب با هم بودن را تجربه كنیم. حالا این‌كه رسیدن به این اهداف چقدر نیاز به تجملات و زیاده‌خواهی و تولید كدورت دارد، سوالاتی بی‌پاسخ است.

بررسی مراسم ازدواج در نقاط مختلف جهان نشان می‌دهد كه همه مردم دنیا به این مراسم به چشم فرصتی برای شاد بودن و خلق خاطرات خوش نگاه می‌كنند؛ مراسمی كه دقیق شدن در جزئیات آن نشان می‌دهد ما كه خود را پیشتاز فرهنگ و تمدن می‌دانیم در برخی زمینه‌ها چقدر از دیگران عقب افتاده‌ایم.مراسم ازدواج در بلژیك، برزیل، چین و...

در كشور بلژیك عروس همیشه لباس سفید می‌پوشد، مرد به خانه عروس می‌رود و به وی دسته گلی با گل‌های سفید یا روشن می‌دهد. آنها با هم به كلیسا می‌روند و داماد زودتر داخل كلیسا می‌شود و پدر عروس، عروس را تا جایگاه داماد همراهی می‌كند و به همسر آینده‌اش تحویل می‌دهد و در پایان هنگامی كه آنها از كلیسا خارج می‌شوند، خانواده آنها بر سرشان برنج می‌ریزند.

 

مراسم ازدواج در برزیل جزئیات مهمی دارد. به عنوان مثال داماد نمی‌تواند عروس را در حالی كه لباس عروسی پوشیده است تا قبل از مراسم ببیند. عروس باید یك چیز كهنه و چیزی نو و چیزی كه قرض گرفته شده باشد را در مراسم استفاده كند. یك نكته دیگر آن است كه حلقه ازدواج باید حكاكی شده باشد و روی حلقه عروس نام داماد و روی حلقه داماد نام عروس نقش بسته باشد.

 

در چین هر زوج جوان روز قبل از مراسم ازدواج باید برای عصرانه به پارك بروند و یك فیلم ویدئویی از خود تهیه كنند. در این روز عروس و داماد باید دستمال‌های جدیدشان را با هم عوض كنند و برای یكدیگر آرزوی موفقیت و خوشبختی كنند. این دستمال باید قرمز باشد و عكس اردك چینی روی آن باشد، چرا كه این اردك‌ها همیشه كنار هم باقی می‌مانند و این به آن معنی است كه زوج همیشه كنار هم باقی می‌مانند.در مراسم ازدواج مسیحیان كلمبیایی یك رسم سنتی وجود دارد كه بعد از مراسم حلقه، داماد و عروس بایستی شمع روشن كنند. این رسم معنای ویژه‌ای دارد. هر شمع روشن شده‌ای نشان‌دهنده زندگی هر یك از آنهاست. پس از آن با هم یك شمع را روشن می‌كنند و شمع اولیه‌ای را كه هر یك جداگانه روشن كرده‌اند، خاموش می‌كنند و فقط شمعی كه باهم روشن كرده‌اند را روشن نگه می‌دارند. شمع روشن بیانگر آن است كه هم‌اكنون آن دو یكی شده‌اند و باهم لحظه به لحظه زندگیشان را سپری خواهند كرد.

 

در «سیخ فیت» در شرق هند برخی ازدواج‌ها از قبل تعیین شده و برخی براساس عشق و علاقه است. وقتی 2 نفر خواهان ازدواج با هم هستند، یعنی این كه 2 خانواده با هم ازدواج می‌كنند و نه فقط آن دو فرد. عروس نیز طبق سنت قرمز می‌پوشد (سفید در فرهنگ هند بیانگر مرگ است) و داماد كت كرم رنگی را كه «اتچكین» نامیده می‌شود همراه با عمامه قرمز رنگی می‌پوشد. داماد 4 مرتبه با كمك برادران عروس و 3 عمو‌هایش عروس را به دور كتاب مقدس می‌چرخاند. بعد از اتمام 4 مرتبه چرخش، آن دو زن و شوهر محسوب می‌شوند و شخص روحانی به زوج نصیحت می‌كند كه چگونه زندگی كنند و چگونه در زندگی مشتركشان عشق بورزند. این زوج دو بدن با یك روح هستند.در عربستان هنگامی كه زن و مرد می‌خواهند ازدواج كنند ترجیح می‌دهند كه لباس‌های نو بخرند و لباس‌های كهنه‌شان را دور بریزند. آنها بر این عقیده‌اندكه این زندگی جدیدی است پس نیاز به لباس‌های جدید دارند. در شب عروسی مرد لباس سفید و دشتاشه بلندی كه «بیشت» نامیده می‌شود، می‌پوشد و عروس نیز لباس سفیدی بر تن می‌كند. در پایان عروسی مرد همراه پدر و فامیل به اتاق ازدواج می‌رود و چند دقیقه‌ای آنجا می‌مانند و قهوه می‌نوشند و سپس آنجا را ترك می‌كنند. سپس عروس همراه مادر و اقوامشان می‌آیند و همین كار را تكرار می‌كنند. این سبب می‌شود كه اضطراب از زن و مرد دور شود. فردای ازدواج مرد هدیه‌ای به عروسش اهدا می‌كند.

 

در كشور سوئد برای این‌كه عروس بعد از شروع زندگی مشترك باز هم حمایت و پشتیبانی خانواده پدری خود را احساس كند در تمام طول مراسم یك سكه نقره در كفش سمت چپ از پدر و یك سكه طلا در كفش سمت راستش از‌ طرف مادر حمل می‌كند، او باید در تمام طول مراسم سكه‌ها را در كفش خود داشته باشد.

 

حرمت، چیزی كه باید حفظ شود

دقیق شدن در جزئیات این مراسم نشان می‌دهد كه همه مردم دنیا با هر ملیت و هر نوع تفكر مذهبی و قومی، مراسم ازدواج را فرآیندی برای انتقال شادی می‌دانند. از دیدگاه بسیاری از مردم دنیا شاد بودن حتما نباید با زرق و برق زیاد همراه باشد، چون حتی با محدودترین امكانات هم می‌توان شاد بود و از زندگی لذت برد. البته هیچ كس حق ندارد برای مردم تعیین تكلیف كند و یك الگوی خاص برای زندگی آنها طراحی كند، چون اصول زندگی آزاد به افراد این اجازه را می‌دهد آن طوری رفتار كنند كه فكر می‌كنند درست است.

اما حرف اصولی همه صاحب‌نظران امور خانواده این است: «در ازدواج حرمت‌ها باید حفظ شود.» حفظ حرمت فقط در به كار بردن كلمات آمیخته به ادب نیست، به كار بردن برخی تعارفات كلامی هم فقط جزء كوچكی از حفظ حرمت است، ولی آنچه كه پیكره احترام را می‌سازد، رعایت اصولی است كه دو طرف ازدواج به آن اعتقاد دارند. بی‌شك راضی كردن همه افراد با همه جزئیات امری محال است اما اگر ما یاد بگیریم و تمبرین كنیم كه ازدواج نه فرصتی برای جمع كردن غنیمت كه مجالی است برای پیدا كردن همدمی همیشگی كه باید از او آرامش گرفت و به او آرامش داد، آن وقت بسیاری از تعصبات از بین خواهند رفت و ازدواجی كه نتیجه‌اش ایجاد عشق و تفاهم 2 خانواده است، خواهد درخشید.

 1. روش هایی برای عمیق تر کردن روابط عاشقانه ! «مهم»
 2. اشتباهات بزرگ در دوران آشنایی چیست؟
 3. ازدواج سنتی یا ازدواج مدرن؟
 4. مهم ترین مرحله ازدواج - سوالات مهم خواستگاری - تحقیق در مورد خواستگار!
 5. مردان زنان زیبا یا زنان باهوش را انتخاب می کنند؟
 6. چرا بعضی ها با احساسات دیگران بازی می کنند؟
 7. چگونگی برقراری رابطه جنسی در شب زفاف ! «مهم»
 8. انتقام عشقی؛ گرفتن یا نگرفتن !!! «مهم»
 9. دلایل افزایش سن ازدواج در ایران چیست؟
 10. بهداشت جنسی در خانم ها !
 11. با چه کسی ازدواج کنیم؟
 12. خوب و بد یک نامزدی طولانی چیست؟
 13. ازدواج موفق تر با سه سوال کوتاه ! «مهم»
 14. ازدواج در جزیره آدم خوارها - ماندن در دو راهی ازدواج !
 15. چگونه همسر ایده آل خودمان را پیدا کنیم؟
 16. آیا اختلاف سنی در ازدواج مهم است؟
 17. ده روش فوق العاده جذب برای ازدواج !
 18. هشت عادت بد که باید بعد از ازدواج ترک کرد ! «مهم»
 19. چرا حتما باید ازدواج کنیم؟
 20. بهترین سن ازدواج چه سنی است؟
 21. چگونه با همسرم زندگی شادی داشته باشم؟
 22. چگونه شوهر خوبی باشیم؟
 23. کلید های ازدواج موفق چیست؟
 24. چرا باید عاشق بشویم؟
 25. آیا جذابیت یعنی زیبا بودن؟!
 26. واقعیات اساسی ازدواج چیست؟
 27. فواید ازدواج کردن
 28. سوالات قبل از ازدواج، چیزهایی که باید قبل از ازدواج بدانیم!
 29. مجلس بله برون !
 30. مردان بیشتر درگیر عشق می شوند یا زنان ؟
 31. آفت عشق چیست؟ وابستگی آفت عشق است !
 32. روش تشخیص نشانه های عشق حقیقی !
 33. نکته های شیرین و خواندنی در مورد ازدواج !
 34. آقایان چطور همسر انتخاب می کنند ؟
 35. ایجاد ارتباط موثر در اولین ملاقات با هنر گفتگو !
 36. مهمترین اشتباهات دختران در ازدواج !
 37. تأملی بر روابط دختر و پسر در جامعه دینی !
 38. انتخاب همسر از روی جذابیت صحیح است؟
 39. آیا ازدواج به معنای پایان آزادی است؟
 40. تاثیرات ازدواج بر مردها چیست؟
 41. آیا طرف مقابل شما واقعا قصد ازدواج دارد؟
 42. راه های کاهش درد قاعدگی ! «مهم»
 43. چگونگی رابطه جنسی در دوران نامزدی ! «مهم»
 44. آیا مهریه سنگین می تواند ضامن خوشبختی افراد باشد؟!
 45. زنان، ازدواج سنتی یا ازدواج مدرن ؟!
 46. گفتگوهای مهم و اساسی قبل از ازدواج چیست؟
 47. رابطه تحصیلات دختران و تأخیر در ازدواجشان !
 48. سرمایه ای برای دخترم ... «داستان کوتاه»
 49. خواستگاری دختر از پسر !!!
 50. تاثیر چاقی در زندگی زناشویی !
 51. بی اطلاعی مردان از عشق همسرانشان!!! «مهم»
 52. تاثیر قیافه بر میزان عشق !!!
 53. چگونه همسرمان را بشناسیم؟
 54. دردسرهای ازدواج فامیلی !
 55. بهترین مدت دوره نامزدی و مشکلات دوران نامزدی چیست؟
 56. شش مانع ازدواج ما چیست؟
 57. کینه شب بله برون !!! «مفید»
 58. چگونه عاشق شویم ؟
 59. چگونه بر فشارهای قبل از ازدواج غلبه کنیم؟
 60. گفتگوهای مهم قبل از ازدواج ! «مهم»
 61. چطور بفهمید خواستگارتان عصبی است؟
 62. شکسته شدن حریم‌ها با ازدواج موقت
 63. کدام ازدواج ها ریسک بالاتری دارند؟
 64. چطور به خواستگار خود جواب رد دهیم؟
 65. فریب کدام پسر ها را نخوریم؟
 66. ده مورد خطرناک برای انتخاب همسر!
 67. چگونه هم زمان ارضا شویم؟
 68. مشاور ازدواج چه کمکی به ما می‌کند؟
 69. رابطه جنسی در دوران عقد را چگونه انجام دهیم؟ چطور باشد؟
 70. هشت ویژگی مهم یک مردا واقعی چیست؟
 71. در مراسم خواستگاری چه کنیم؟
 72. زیبایی چه نقشی در ازدواج شخص دارد؟
 73. کی با کی ازدواج کنه بهتره؟!
 74. قبل از ازدواج تان انسان سالمی شوید!
 75. ازدواج به شرط تغییر !
 76. خط قرمزهای پزشكی در ازدواج چیست؟
 77. نحوه برگزاری مراسم عروسی
 78. چه ازدواجی به درد نمی خورد؟
 79. دو نوع شوهر وجود دارد، میدونستید !
 80. چهار برتری مرد نسبت به زن ها چیست؟
 81. عشق نا فرجام، وقتی به او نمی رسید!
 82. نشانه های علاقه مندی دختران را بشناسید
 83. چرا مشاوره‌ی پیش از ازدواج مهم است؟
 84. آداب خواستگاری
 85. 10 رابطه که سرانجامی ندارد!
 86. دلایلی خوب برای ازدواج نکردن!
 87. علائم علاقه مندی زنان به شوهرشان! «مهم»
 88. برنامه ریزی برای رابطۀ جنسی با همسر! «مهم»
 89. برنامه‌ریزی برای تفریحات لذت‌بخش با همسر! «مهم»
 90. تنوع طلبی بی تعهدی به همسر !!! «مهم»
 91. چگونه روابطی قوی‌ و مستحکم‌ داشت باشیم ؟
 92. همۀ ما مرتکب اشتباه می‌شویم !
 93. خیانت جنسی یا احساسی ؟
 94. چهارده اشتباه مردان هنگام دعوا با همسرانشان! «مهم»
 95. نیاز به شریک زندگی ضعف نیست.
 96. تفاوت نیاز مردان و زنان !
 97. مردان نیازمند و احساسی زنان را دل سرد می‌کنند.
 98. چرا زنان به مردان نیاز دارند؟
 99. پاسخ احساسی زن به عملکرد مرد!
 100. مردان می‌تواند همسرشان را در مواجه با استرس‌ها یاری دهند!
 101. چگونه مرد را خسته و درمانده ‌کنید!!!
 102. آیا مشکل فقط شریک زندگی‌ماست؟
 103. چرا مرد علاقه سابق را به همسرش ندارد ؟
 104. چگونه مورد حمایت همسر خود باشیم؟! «مهم»
 105. چگونه از مردان طلب حمایت کنیم!!!
 106. هنگامی که زنان، مرد می‌شوند!!!
 107. چرا زنان در زمان بازگشت به خانه استرس دارند؟!
 108. انتظارات غیر واقعی همسران از یکدیگر!
 109. رفتار هایی که باعث بروز برخورد و نزاع می‌شوند!
 110. زنان می‌خواهند مردان هم مثل آنها باشند!
 111. روش تقویت ماهیچه های کنترل کننده انزال - رفع مشکل زود انزالی!
 112. علل کاهش توانایی جنسی در مردان چیست؟
 113. درمان های دارویی اختلالات نعوظ! «مهم»
 114. درمان‌های طبیعی برای اختلال نعوظ! «مفید»
 115. مشکلات انگیختگی جنسی در زنان را بشناسید!
 116. نقش روانشناس در تشخیص و درمان ناکارآمدی جنسی چیست؟
 117. اختلال عملکرد جنسی - ناکارآمدی جنسی!
 118. شکسته شدن آلت تناسلی مرد!
 119. بزرگ کردن آلت تناسلی مردان
 120. ناکارآمدی جنسی یعنی چی؟!
 121. گیاهان موثر در تقویت قوای جنسی؟! «مهم»
 122. 5 راه برای تقویت قوای جنسی! مهم و ویژه!!!
 123. پریاپیزم , نعوظ مداوم و دردناک
 124. درمان اختلال نعوظ
 125. انواع اختلالات نعوظ
 126. روشهای تشخیص علت اختلال نعوظ در مردان!
 127. روشهایی برای جلوگیری از خودارضایی! «مهم»
 128. وظایف اخلاقی زن در برابر شوهر چیست ؟
 129. آیا اشباع همسر جایز است؟
 130. غسل‌های واجب زن را بدانید.
 131. چه کارهایی بر جنب حرام است ؟
 132. مکروهات جنابت چه می باشد؟
 133. شرایط جنابت چگونه می باشد؟
 134. راه تشیخص منی و احتلام در زن چیست؟
 135. احکام شرعی جنین مرده چه می باشد؟
 136. مذی، وذی و ودی را توضیح دهید؟
 137. استبراء از بول و استبراء از منی چگونه انجام می‌شود؟
 138. احکام غسل پس از آمیزش به چه صورت می باشد؟
 139. احکام شرعی عقیم دائمی و موقت چیست؟
 140. حکم بستن لوله زن و مرد برای جلوگیری از بچه دار شدن چیست؟
 141. آیا زن می‌تواند هنگام آمیزش به طور طبیعی عزل کند؟
 142. استمنا با همسر چه حکمی دارد؟
 143. مکروهات آمیزش چیست؟
 144. تاثیر تعداد دفعات انجام نزدیکی روی زنان!
 145. چرا زنان میل جنسی‌ را از دست می‌دهند؟
 146. اوج لذت جنسی در زنان!
 147. ده اصل مهم در مورد رابطه جنسی «بسیار مهم»
 148. نقطه جی در خانم ها!
 149. اثرات رابطه جنسی سالم بر سلامت
 150. عـوامـل مـوثـر بـر میـل جـنـسـی !!! «مهم»
 151. علل و راه‌حل بی‌میلی جنسی در مردان چیست؟ «مهم»
 152. تاثیر اندازه آلت تناسلی در روابط جنسی! «مهم»«جالب»
 153. چگونه با کلمات انگیزه و تمایل جنسی را افزایش دهیم؟! «مهم»
 154. تعداد دفعات آمیزش شما با همسرتان چقدر است ؟ «مهم»
 155. چگونه همسر خود را تحریک کنیم ؟
 156. استروژن
 157. راه های طبیعی برای افزایش سطح تستوسترون در زنان!
 158. سطح تستوسترون طبیعی در زنان چقدر باید باشد؟
 159. تستوسترون
 160. چه غذاهایی باعث افزایش سطح هورمون تستوسترون می‌شوند؟
 161. کم خوابی ، سطح تستوسترون را کاهش میدهد!
 162. 3 راه برای استحکام رابطه جنسی که خانم‌ها باید بدانند!!!«مهم»
 163. تاثیر لباس زنان در روابط جنسی!!! «مهم»
 164. چگونه زندگی جنسی خود را به گرمی روزهای نخستین باز گردانیم؟
 165. چگونه به خواسته های جنسی خود دست پیدا کنیم؟
 166. چگونه به همسرمان ابراز عشق کنیم؟
 167. چگونه از دل زدگی جنسی خانومها جلوگیری کنیم؟!! «مهم»
 168. کاهش میل‌جنسی در اثر حساسیت فصلی!
 169. انزال خانم‌ها
 170. اسراری که خانم ها باید در مورد خودشان بدانند!
 171. چند نکته مهم در مورد ماساژ جنسی!!!
 172. ماساژ جنسی
 173. نسبت شهوت جنسی در زنان و مردان!
 174. تحریک جنسی با کمک حواس پنجگانه
 175. مدت زمان اوج میل جنسی در زنان و مردان!!!
 176. ضروری‌ترین نیازهای اساسی خانم‌ها! «مهم»
 177. افزایش میل جنسی در 3 روز!!! «جالب و مفید»
 178. نشانه ارضا شدن خانم ها چیست؟
 179. روش های تنگ کردن واژن! تنگ کردن مهبل!
 180. رابطه بین سن زن و شوهر و میزان میل جنسی!
 181. انتخاب نوع لباس به منظور جذب همسر!!!
 182. چگونه همسرم را تحریک کنم؟ تحریک حین نزدیکی برای زن و مرد!
 183. مهارت لذت بردن از همسر!
 184. افزایش میل جنسی با غذا , تغذیه و تاثیر آن بر میل جنسی!
 185. تاثیرات مصرف قرص‌های ضد بارداری روی میل جنسی!
 186. دلایل شکست روابط عاشقانه چیست؟
 187. چگونه همسرمان را ببوسیم؟ بوسه های خاطره انگیز!
 188. چگونه یک رابطه جنسی عالی داشته باشیم؟ «ویژه خانم ها»
 189. استفاده از مواد لیز کننده برای نزدیکی,استفاده از ژل روان کننده!
 190. تاثیرات قرص های ضد بارداری بر روی شهوت و میل جنسی!
 191. تاثیر دوره ماهانه خانم ها بر میل جنسی!
 192. شناخت خواسته های همسر بعد از انجام نزدیکی! «خیلی مهم»
 193. نقش زنان در ارگاسم مردان چیست؟ «مهم و جالب»
 194. اندازه آلت تناسلی مردان! «حتما بخوانید»
 195. ایدز , HIV , اچ آی وی !!! بیشتر بدانید! مهمه مهم!!!
 196. انواع بیماری‌های آمیزشی؟؟؟!!!
 197. آیا بیماری‌های مقاربتی از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل می شوند؟
 198. بیماری‌های مقاربتی چه بیماری هایی هستند؟
 199. تبخال تناسلی
 200. جَرَب چیست؟ گال چیست؟ بیشتر بدانید!!!
 201. زگیل تناسلی، نحوه انتقال زگیل تناسلی!!!
 202. سوزاک چیست؟ پیشگیری و درمان سوزاک!!!
 203. سیفیلیس چیست؟ پیشگیری و درمان سیفیلیس!!!
 204. شانکروئید چیست؟ پیشگیری و درمان شانکروئید!
 205. کلامیدیا تراکوماتیس (Chlamydia trachomatis) نوعی باکتری است!
 206. مهم‌ترین بیماری‌ های ناحیه تناسلی در مردان «مهم»!!!
 207. نکاتی کلیدی درباره بیماریهای مقاربتی که باید بدانید!
 208. واریکوسل چیست؟درمان واریکوسل چیست؟پیشگیری از واریکوسل!
 209. ویروس هپاتیت ب، راه های انتقال, درمان و پیشگیری از آن!
 210. عفونت واژینیت (Vaginitis) یا مهبل چیست؟
 211. سرطان گردن رحم یا سرطان دهانه رحم «بیشتر بدانید»!
 212. ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) و سرطان‌های مرتبط!
 213. بیماری باکتریایی کلامیدیازیس، تشخیص و درمان آن«کامل»!
 214. عفونت کلامیدیایی , علائم و عوارض و درمان «توضیحات کامل»!
 215. عفونت مهبل , انواع عفونت مهبل , درمان عفونت مهبل «کامل»!
 216. دلایل خشکی واژن و درمان آن با توضیحات کامل و دقیق!
 217. انواع روش های درمانی بیماری ایدز HIV با توضیحات کامل!
 218. انواع ایدز و تفاوت بین آن ها، HIV-1 و HIV-2 «بیشتر بدانید»!
 219. چه مدت بعد از تماس مشکوک باید آزمایش HIV را انجام داد؟!
 220. نکات مهم و کلیدی بهداشت جنسی بانوان را بدانید!
 221. رابطه جنسی نامطمئن و راه های حفاظت شدن از آن!
 222. علائم بیماری های آمیزشی و درمان بیماری‌های آمیزشی چیست؟
 223. بهترین روش برای کاهش التهاب مهبلی چیست؟
 224. ابزار درون‌زهدانی «آی یو دی IUD» برای پیشگیری از بارداری!
 225. تنظیم خانواده چیست ؟
 226. قرص جلوگیری اورژانسی از بارداری!
 227. وازکتومی چیست؟ همه چیز در مورد وازکتومی!!!
 228. انواع روش های پیشگیری از بارداری!
 229. آلت تناسلی مردان + تصاویر علمی و تشریحی!
 230. آناتومی آلت تناسلی مردانه + تصویر آناتومی!
 231. دستگاه تولید مثل مردانه و وظایف آن!
 232. اطلاعاتی در مورد رَحِم بانوان!
 233. توضیحاتی در مورد آلت تناسلی زنان!
 234. تغییرات هورمونی و جسمی بانوان در زمان یائسگی!«مهم»
 235. قرص اچ دی HD و نحوه ی مصرف آن!
 236. قرص ال دی LD و نحوه ی مصرف آن!
 237. شناخت و بررسی دقیق انواع کاندوم «مفید و جالب»!
 238. اطلاعات بیشتر و کامل در مورد چسب های ضد بارداری!
 239. جلوگیری از بارداری با استفاده از تزریق!
 240. جلوگیری از بارداری با نور پلانت Norplant !
 241. روش های جلوگیری از بارداری با مواد اسپرم کش!
 242. نکات کلیدی نحوه ی افزایش حجم اسپرم آقایان!
 243. آمیزش جنسی چیست ؟
 244. لذت جنسی چیست؟ تعریف دقیق لذت جنسی چه می باشد؟
 245. دانستنی های شب زفاف و مسائل مربوط به آن!
 246. علل مقاربت دردناک در زنان چیست؟
 247. تحریک جنسی و توضیحاتی مفید و جالب در مور آن!
 248. پرده بکارت چیست؟ انواع پرده بکارت کدامند و تعاریف آن چیست؟
 249. رابطه مقعدی و سرطان بوون (BOWEN) چه رابطه ای باهم دارند؟
 250. آمیزش مقعدی، آری یا نه؟ دلایل و توضیحات!
 251. انزال چیست؟ ویژگی ها و خصوصیات آن را بشناسیم!
 252. زاویه قرار گرفتن آلت تناسلی مردان و ویژگی های آن!
 253. احساس درد زنان در رابطه جنسی، دلایل و راهکارها!
 254. انزال چیست؟
 255. »مقاله ویژه« رشته های عصبی کنترل کننده ارگاسم در زن!!!
 256. نشانه های ارگاسم در مردان و زنان را بشناسید!
 257. نکاتی که مردان باید در رابطه جنسی بدانند!
 258. نکاتی که باید در اولین آمیزش تان رعایت کنید.
 259. چگونه به اوج لذت جنسی برسیم؟
 260. دلایل انقباض غیرارادی مهبل چیست؟
 261. راه های بزرگتر و سفت تر کردن آلت تناسلی مردان چیست؟
 262. نعوظ صبحگاهی نشانه چیست؟
 263. بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی چه موقع است؟
 264. سوالات مهم و اساسی در مراسم خواستگاری " 5 سوال ویژه "
 265. ازدواج‌ های ممنوع از دیدگاه اسلام
 266. فرار دختر و پسر از خانه برای ازدواج ؟!!!
 267. مسائلی که باید قبل از ازدواج مطرح شوند کدامند؟
 268. مشخصات همسر ایده آل چیست؟
 269. موانع ازدواج دختران چیست؟
 270. موانع ازدواج پسران چیست؟
 271. دوستی دختر و پسر آری یا نه؟
 272. شکست عشقی و تاثیرات روحی و روانی آن.
 273. یازده اشتباه دخترانه در ازدواج کدامند؟
 274. نحوه ی برگزاری مراسم عروسی با هفت نکته!
 275. رابطه اعتماد به نفس و زناشویی زوجین
 276. روش های کم کردن میل جنسی ؟! «مفید»
 277. هفت عامل موثر بر میزان میل جنسی چیست؟
 278. چگونه حامله بشوم؟ «بسیار مهم»
 279. چرا نباید با همسرمان قهوه بخوریم؟! «جالب»
 280. خانم ها بخوانند » چه چیزی باعث بی میلی جنسی آقایان می شود؟!
 281. آیا با گذشت زمان میزان میل جنسی کم می شود؟
 282. سه مشکل اساسی بانوان در رابطه جنسی و مقاربت «مهم»
 283. در مورد بهداشت جنسی در خانم ها!
 284. آیا مردها هم دچار یائسگی می شوند؟
 285. چهار دلیل بی میلی جنسی چیست؟
 286. رابطه بیماری قلبی و فعالیت جنسی چیست؟
 287. عواملی که باعث سردی جنسی مردان می شود؟!
 288. چگونه خودارضایی را ترک کنم؟
 289. بارداری خارج از رحم چیست؟
 290. 5 اشـتـبـاه جـنـسـی مـردان را بدانید
 291. اختلاف سنی بالا زوجین و مشکل روابط جنسی !
 292. راه های پیشگیری فوری از بارداری چیست؟
 293. چگونه رابطه جنسی صمیمانه ای داشته باشم؟
 294. باورهای غلط در مورد روش های ضدبارداری !
 295. کدام روش ضدبارداری موثرتر است؟
 296. روش های پیشگیری از بارداری زنانه و مردانه !
 297. تاثیر رابطه جنسی بهداشتی بر سلامت فردی چیست؟
 298. هویت جنسی یعنی چه؟
 299. اعتیاد جنسی چیست؟
 300. فواید و اهمین بوسه در رابطه زناشویی چیست؟


دیدگاه ها()   
   
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic