چهارشنبه 4 بهمن 1391  17:19

اِنزال به خروج منی (که معمولاً شامل اسپرم می‌شود) از آلت تناسلی مرد می‌گویند. این عمل به صورت واکنش بمباران پیام‌های عصبی از اعصاب آلت تناسلی است.  فرد در این حالت احساس لذت شدیدی می‌کند و چند لحظه بعد بی‌حال و سست می‌شود. این حال هنگام هم آغوشی یا استمناء رخ می‌دهد. البته این حالت ممکن است در خواب نیز رخ دهد که در اصطلاح به آن احتلام می‌گویند.

تمام آلت تناسلی مردانه دارای اعصاب مورد نیاز برای انزال نیست و تنها کلاهک آلت تناسلی دارای این اعصاب می‌باشد. آلت تناسلی مردانه که در حالت عادی شل و کوچک بوده با تحریک شدن به حالت سفت و دراز در می‌‌آید که به این حالت نعوظ یا شق شدن گویند. در این حالت اگر آلت تناسلی تحریک شود آب منی با فشار و بصورت منقطع به بیرون پاشیده می‌شود. آب منی سفید یا شیری رنگ بوده و حالت لزج و چسبنده دارد. بعد از انزال پس از ۲ تا ۳ دقیقه دوباره آلت تناسلی به حالت شل بر می‌گردد.

بهترین و مطمئن‌ترین زمان انزال برای داشتن ارگاسم کامل و سالم، هم در زنان و هم در مردان، در حالت آمیزش جنسی است. بنابراین به جای انزال بعد از آمیزش، بهتر است برای جلوگیری از بارداری، از روش‌های دیگر استفاده شود.


دیدگاه ها()   
   
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات