اگرچه تستوسترون هورمون مردانه در نظر گرفته شده است، بین هورمون در سطوح بسیار پایین تر از مردان برای سلامت زنان مورد نیاز است.تستوسترون هورمون طبیعی آندروژن است. از نظر پزشکی تستوسترون، مسئول رشد استخوانها و قدرت عضلانی است. تستوسترون در تخمدان ها و غدد آدرنال زن تولید می‌شود .تستوسترون در زنان برای تولید انرژی، تولید استروژن و حفظ میل جنسی سالم مورد نیاز است. تستوسترون در استخوان، عضلات و سلامت قلب زنان نیز مهم است. البته مشورت با یک پزشک قبل از مصرف هر مقدار از تستوسترون لازم است.


تستوسترون و ورزش

ورزش یکی از راه های افزایش تستوسترون و همچنین افزایش انرژی است چون عضلات در ورزش نیاز به تستوسترون بیشتری دارند. تمرینات تحمل وزن سطح تستوسترون را به طور طبیعی افزایش می‌دهند. در تمرینات تحمل وزن، از وزن خود بدن به جای فشار قابل توجه خارجی بر روی استخوان ها و عضلات استفاده می‌شود. راه رفتن، دویدن، وزنه برداری و حتی رقص از جمله این تمرینات به شمار می‌آیند.


تستوسترون و تغذیه

بسیاری از غذاها به طور طبیعی هورمون تستوسترون را افزایش می دهد. مواد غذایی مانند ماهی آزاد، ماهی قزل آلا، بذر کتان و آوکادو حاوی مقادیر بالایی از اسیدهای چرب ضروری تستسترون می‌باشند. اسیدهای چرب ، اسیدهای آمینه ی لازم را برای تولید تستوسترون به عهده دارند . علاوه بر این، ویتامین B و C بلوک های ساختمانی برای تولید تستوسترون هستند.


تستوسترون و رابطه جنسی

برای میل جنسی قوی، سالم و ایجاد حساسیت برای تحریک یک زن تستوسترون مورد نیاز است. تولید تستوسترون در بدن برای افزایش میل جنسی، تحریک جنسی و استقامت لازم است. در نتیجه مقاربت جنسی، بدن از تستوسترون تهی می شود، به همین دلیل بیشترپزشکان داشتن مقاربت جنسی حداقل یک بار در هفته را برای تحریک طبیعی، تولید تستوسترون و کاهش استرس توصیه می‌کنند.


دیدگاه ها()   
   
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic